Trwa ładowanie...

Stało się! Kierowcy jeszcze dziś pojadą zmodernizowaną Trasą AK

Poszczególne pasy ruchu będą jednak udostępniane sukcesywnie - poinformowała GDDKiA.

Stało się! Kierowcy jeszcze dziś pojadą zmodernizowaną Trasą AK
d2cxzx0
d2cxzx0

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie Trasy AK na odcinku Powązkowska – Modlińska wraz z przebudowanym mostem Grota-Roweckiego. Pierwsi kierowcy przejadą udostępnionym pasem ruchu na południowej jezdni mostu, jeszcze dziś. Tę informację potwierdził WawaLove.pl rzecznik GDDKiA, Jan Krynicki. - Prawdopodobnie nastąpi to pomiędzy 21.00 a 22.00, a do rana użytkownicy powinni mieć do dyspozycji już trzy pasy ruchu na jezdni lokalnej.

Docelowa organizacja ma zostać wdrożona w ciągu maksymalnie 3 tygodni. Przez najbliższe 10 dni zamknięte będą jeszcze cztery pasy ruchu na samym moście – po dwa wewnętrzne, w obu kierunkach. W tym czasie zostanie odtworzony tzw. pas rozdziału między jezdniami głównymi drogi S8.

Trasa AK wraz z Mostem Grota-Roweckiego od jutra bardziej przejezdna. pic.twitter.com/Fw1D3dKabW

— GDDKiA (@GDDKiA)

d2cxzx0

Po udostępnieniu kierowcom mostu Grota w pełnym przekroju (10 pasów ruchu w obu kierunkach), prowadzone będą jeszcze ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Przebudowa Trasy i mostu rozpoczęła się w 2013 roku, wyremontowany odcinek ma 4,6 km długości. Koszt inwestycji to blisko 800 mln złotych.

Realizowała ją czeska firma Metrostav i w ramach prac odbudowała: 7 wiaduktów, 6 estakad oraz tunel pod Trasą AK. Wyremontowała też 29 innych obiektów . Co ciekawe pojawiło się 14 zupełnie nowych, wśród których są m.in. półtunelowe ekrany akustyczne i wjazd na Trasę z ulicy Marymonckiej w kierunku Poznania.

d2cxzx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cxzx0