Trwa ładowanie...

Stare Miasto, Łazienki Królewskie, PKiN: co turyści zwiedzają w Warszawie?

Ilu turystów odwiedziło stolicę? Co zwiedzali? Z jakich krajów przybyli? Powstał specjalny raport Stołecznego Biura Turystyki.

Stare Miasto, Łazienki Królewskie, PKiN: co turyści zwiedzają w Warszawie?
d27zyav
d27zyav

Ilu turystów odwiedziło Warszawę, czym przyjechali, co najchętniej oglądali i ile wydali na pobyt pieniędzy? Takie i wiele więcej informacji zawiera druga edycja wydawnictwa „Turystyka w Warszawie. Raport 2015”.

- Warszawa jest otwarta na turystów. W mieście poprawia się infrastruktura, a także oferty – kulturalna, rozrywkowa czy gastronomiczna. Wielkie wydarzenia międzynarodowe, jakie organizowane były w ostatnich latach w stolicy, teraz przynoszą efekty, bowiem coraz więcej ludzi – zarówno Polaków, jak i obcokrajowców - jest naszego miasta ciekawych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Stolicę w 2015 roku odwiedziło blisko 8,5 mln osób. W tej liczbie mieszczą się turyści zagraniczni, krajowi oraz jak określono ich w raporcie „osoby odwiedzające”. W grupie turystów zagranicznych najliczniejsi byli Niemcy (20%). Przybywających do naszego miasta - i to zarówno Polacy jak i obcokrajowcy - najczęściej deklarowali jako cele przyjazdu zwiedzanie zabytków i odwiedziny rodziny bądź znajomych (odpowiednio 38% i 15% oraz 26% i 14%), choć wśród tych drugi poważny odsetek stanowią ci, którzy chcieli poznać naszą kulturę, historię i miejscowe zwyczaje (15%).

Dla wszystkich turystów największymi atrakcjami są Stare Miasto oraz Łazienki Królewskie, choć także Pałac Kultury i Nauki znajduje się na poczesnych miejscach – wśród zagranicznych na 3. , wśród polskich na 5.

- Każdego roku w wielu miejscach ukazują się setki różnorodnych informacji i zestawień prezentujących Warszawę. Zebraliśmy najciekawsze dane w jednej publikacji. Liczę, że to wydawnictwo będzie cennym źródłem wiedzy i ułatwi pracę wielu osobom związanym z branżą turystyczną i mediami. - podkreśla Anna Witkowska, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

d27zyav

"Turystyka w Warszawie. Raport 2015" powstał w Stołecznym Biurze Turystyki, w wersji polskiej i angielskiej. Jest dostępny do pobrania na oficjalnym portalu turystycznym m.st. Warszawy pod adresem http://raport2015.warsawtour.pl/

Źródło: UM Warszawa

Przeczytajcie również: Wolniej na Mokotowskiej. Powstanie*strefa "Tempo 30"*

d27zyav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27zyav