Trwa ładowanie...

Sto nowych autobusów wyjedzie na warszawskie ulice. "Umowa na ponad pół miliarda"

O szczegółach poinformował w komunikacie ZTM.

Sto nowych autobusów wyjedzie na warszawskie ulice. "Umowa na ponad pół miliarda"
d3hdbl6
d3hdbl6

Zarząd Transportu Miejskiego przekazał, że właśnie podpisał umowę z firmą Mobilis na obsługę komunikacyjną fabrycznie nowymi autobusami. Będzie ich dokładnie 100 (50 krótkich i 50 przegubowych), a wartość zawartego kontraktu to 572 mln zł.

Jednymi z głównych kryteriów wyboru były: posiadanie odpowiedniego zaplecza technicznego oraz wymóg znajomości topografii miasta przez zatrudnionych kierowców. Co ciekawe, jest to największy kontrakt zawarty przez ZTM z prywatnym przewoźnikiem. Autobusy będą rzecz jasna wyposażone w standardowe elementy takie jak: klimatyzacja, monitoring, biletomaty oraz system informacji pasażerskiej.

Absolutną nowością jest natomiast zainstalowanie nowoczesnych systemów lokalizacyjnych, które będą miały duże znaczenie w sprawnym zarządzaniu flotą. W przypadku zaplecza technicznego chodzi przede wszystkim o zajezdnie, w których pojazdy będą czyszczone i ewentualnie naprawiane. Zatrudnieni kierowcy mają mieć również jednolite stroje, w kolorze błękitnym i granatowym.

Firma Mobilis, podczas obowiązywania kontraktu z Zarządem Transportu Miejskiego, musi także oferować zatrudnionym umowy o pracę na pełen etat. ZTM zapowiedział, że będzie się skrupulatnie przyglądał przestrzeganiu tego wymogu. Jednak pojawią się też specjalne nagrody. Zarząd Transportu Miejskiego obiecuje premie za ponadprzeciętną punktualność, niezawodność oraz brak innych uchybień. W konkretnych przypadkach wzrośnie z tego tytułu stawka za tzw. wozokilometr. Nowe autobusy pojawią się na warszawskich ulicach na początku sierpnia.

d3hdbl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hdbl6