Trwa ładowanie...
d3b58x0

Stołeczna policja podsumowuje długi weekend. Było spokojnie

9 wypadków, 109 kolizji i 32 pijanych kierowców to bilans ostatnich kilku dni na ulicach Warszawy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stołeczna policja podsumowuje długi weekend. Było spokojnie
d3b58x0

Warszawska drogówka zatrzymała też 61 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami. Czerwcowy, długi weekend to dla stołecznej policji okres wzmożonych kontroli kierowców, pod kątem bezpieczeństwa w ruchu. I choć 18 maja br. weszły w życie nowe założenia kodeksu drogowego, dotyczące choćby przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym, nadal nie brakuje miłośników zbyt szybkiej jazdy.

- Generalnie możemy powiedzieć, że na stołecznych drogach było dosyć spokojnie. Oczywiście ciągle zatrzymujemy kierowców za przekroczenie prędkości oraz jazdę na tzw. "podwójnym gazie." Jednak wydaje się, że choćby nowelizacja przepisów ruchu drogowego daje już wymierne efekty w postaci stopniowej poprawy bezpieczeństwa - powiedział WawaLove.pl st.asp. Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.

Choć na ulicach Warszawy doszło do 9 wypadków, to nie odnotowano żadnej ofiary śmiertelnej. Oprócz interwencji podejmowanych na drogach w stolicy, KSP swoimi działaniami obejmuje również ościenne powiaty. Jak wyglądają statystyki z okolic Warszawy? 7 wypadków (również bez ofiar śmiertelnych), 44 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 16 zatrzymanych praw jazdy, za drastyczne łamanie przepisów ruchu drogowego.

d3b58x0

Przeczytajcie też: Na Ursynowie został rozegrany coroczny turniej siatkarski homoseksualistów

Podziel się
d3b58x0

Podziel się opinią

Share

d3b58x0

d3b58x0