Trwa ładowanie...

Stołeczny Konserwator Zabytków odwołany. Teraz zajmie się planowaniem przestrzennym

Konserwator był wielokrotnie krytykowany, przede wszystkim za brak opieki nad stołecznymi zabytkami.

Share
Stołeczny Konserwator Zabytków odwołany. Teraz zajmie się planowaniem przestrzennym
d1al7rv

Z funkcji stołecznego konserwatora zabytków odwołany został Piotr Brabander. O zmianach kadrowych poinformowała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Piotr Brabander został wicedyrektorem miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego - napisała na Twitterze. I dodała, że miejsce do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko zajmie jego zastępca Michał Krasucki.

Miejska Pracownia Planowania, do której trafił były już konserwator, zajmuje się m.in. tworzeniem planów miejscowych dla ratusza, także na terenach objętych ochroną konserwatorską. - Piotr Brabander dostał nowe zadanie, a miejska pracownia planowania otrzymała pracownika cennego, dobrze ocenianego przez prezydent Warszawy za dotychczasową działalność - mówi WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Odwołany konserwator był wielokrotnie krytykowany, przede wszystkim za brak opieki nad stołecznymi zabytkami. Szerokim echem odbiła rozbiórka zabytkowej Willi Granzowa wzniesionej ok. 1890 roku w Rembertowie. Generalny konserwator zabytków Magdalena Gawin uznała, że wydając an to zgodę, stołeczny konserwator "rażąco naruszył prawo".

d1al7rv

To kolejna zmiana kadrowa w ratuszu. Wczoraj informowaliśmy, że Marlena Happach, dotychczasowa Prezes oddziału warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) została dyrektorem stołecznego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego . Rzecznik ratusza powiedział WawaLove.pl.że konkurs na stanowisko stołecznego konserwatora zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dni.

d1al7rv

Podziel się opinią

Share
d1al7rv
d1al7rv