Trwa ładowanie...

Stołeczny ratusz wypowiada wojnę automatom do gier

W okresie wakacyjnym Miasto Stołeczne Warszawa m.in. z Izbą Celną, Strażą Miejską i Policją podejmą działania mające na celu likwidację punktów nielegalnych urządzeń do gier na automatach

Stołeczny ratusz wypowiada wojnę automatom do gier
d1jv6rq
d1jv6rq

Na dzień dzisiejszy w Warszawie wygasają zezwolenia dla miejsc, które poza wskazanymi w ustawie kasynami pozwalają na legalne korzystanie z automatów. Ratusz zamierza więc dokładnie przyjrzeć się poszczególnym punktom handlowym, pod kątem zasadności umieszczania w nich urządzeń do gier hazardowych. A że jest to problem istotny, niech świadczą statystyki za poprzedni rok. Wystarczy powiedzieć, iż Służba Celna w samej Warszawie zatrzymała 917 automatów, z czego w pierwszym kwartale tego roku już 424.

Nielegalny hazard to nie tylko kwestia braku wpływów do miejskiej kasy z tytułu właściwych podatków , ale również duże zagrożenie dla młodzieży czy osób dorosłych związane z ewentualnym uzależnieniem oraz innymi niepożądanymi skutkami społecznymi. W celu zmniejszenia zasięgu tego zjawiska, odbyły się już spotkania Prezydent m.st. Warszawy z Izbą Celną oraz Wojewodą Mazowieckim. Omówiono zasady współpracy w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu , a także planowane działania poszczególnych służb i instytucji. Zostaną też przeanalizowane możliwości usuwania przez Inspekcję Nadzoru Budowlanego reklam gier hazardowych, zwłaszcza tych wielkoformatowych.

d1jv6rq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jv6rq