Trwa ładowanie...

Stolica lat 90. Stwórz wraz z Pawilonem Warszawa wyjątkową wystawę!

Z czym kojarzy Warszawa z lat 90.? Blaszanymi halami na Placu Defilad? Bazarem na Stadionie X-lecia? Kasetami magnetofonowymi czy może przyjazdem Michaela Jacksona do Polski?

Stolica lat 90. Stwórz wraz z Pawilonem Warszawa wyjątkową wystawę!
d353qzw

Pawilon Warszawa przy współpracy z miesięcznikiem "STOLICA" planuje stworzyć wystawę zdjęć i nagrań z lat 90. W tym celu zapraszają mieszkańców miasta do przyłączenia się do akcji i wzbogacenie zbiorów o pamiątki z tamtych lat.

Lata 90. kojarzą się z jeżdżącymi po ulicach Warszawy trolejbusami, blaszanymi halami na Placu Defilad, bazarem na Stadionie X-lecia, kasetami magnetofonowymi, gumą Turbo, salonami gier video i przyjazdem Michaela Jacksona do Polski. * *

Pawilon Warszawa wraz z miesięcznikiem "STOLICA" chce odświeżyć wspomnienia z tamtych lat, organizując wystawę zdjęć i nagrań z lat 90. - Chcielibyśmy się przenieść na chwilę w lata dziewięćdziesiąte. Momentu przełomowego dla historii naszego kraju i naszego miasta. Do krainy dzieciństwa wielu z nas - przekonują organizatorzy wystawy.

By wydarzenie mogło się odbyć potrzebne są eksponaty - w tym celu pomysłodawcy poprosili mieszkańców stolicy o pomoc. - Chcemy się przenieść do lat 90. razem z warszawiakami, dlatego uruchamiamy zbiórkę zdjęć miasta z tego okresu! Jeśli macie w swoich domowych archiwach zdjęcia z tamtego okresu, odkurzcie je i przynieście lub przyślijcie do nas! - zachęcają.

d353qzw

Jak będzie przebiegać zbiórka? Zdjęcie w formie papierowej można przynieść osobiście do siedziby Pawilonu Warszawa - tam pamiątka zostanie zeskanowana. Zbiórka będzie prowadzona w każdą środę w godzinach: 14-17.

Jest również możliwość wysłania zeskanowanego już zdjęcia na adres: pawilon.warszawa.zbiorka.zdjec@gmail.com. Również za prośrednictwem emaila można umówić się na inny termin dostarczenia zdjęć. - Do kontaktu zachęcamy też osoby posiadające nagrania video z tamtego okresu! - zachęcają organizatorzy wystawy.

Dodatkowo na stronie Pawilonu Warszawa na Facebooku, w głosowaniu zostaną wyłonione autorzy kilkanaście fotografii, które na sierpniowej wystawie w Pawilonie.

Jednocześnie redakcja miesięcznika "STOLICA" przewidziała nagrody specjalne dla autorów trzech najciekawszych zdjęć. Zwycięskie zdjęcia wybierze zespół redakcyjny "STOLICY". Natomiast dla każdej osoby, która przyniesie zdjęcia Muzeum Warszawy przewidziało warszawski upominek.

d353qzw
d353qzw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d353qzw