Trwa ładowanie...
d4ebook

Strajk Kobiet. Robert Bąkiewicz zabiera głos przed marszem "Na Warszawę"

Robert Bąkiewicz prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zwrócił się z apelem do warszawiaków. "Jutro agresywna lewica robi najazd na stolicę. Duże prawdopodobieństwo, że znów dojdzie do niszczenia kościołów i pomników. Nie można im na to pozwolić, dlatego proszę o mobilizację" – napisał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk Kobiet. Robert Bąkiewicz w czasie konferencji prasowej
Strajk Kobiet. Robert Bąkiewicz w czasie konferencji prasowej (East News)
d4ebook

W sieci pojawiło się nagranie, na którym Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaapelował o pomoc w obronie kościołów. Chodzi o planowany na piątek 30 października po południu marsz "Na Warszawę" organizowanym przez Strajk Kobiet. Jak zapowiadają organizatorki – ma to być największa z dotychczasowych manifestacji.

Strajk Kobiet. Fala protestów po wyroku TK

Od tygodnia w Polsce, w tym także w Warszawie, odbywają się protesty przeciwników zaostrzenia praw aborcyjnych w Polsce. Chodzi o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października uznał aborcję w przypadku trwałego upośledzenia płodu za niezgodną z konstytucją. Dotychczas przerwanie ciąży ze względu na stwierdzenie np. zespołu Downa u dziecka, było legalne.

d4ebook

Czwartkowa decyzja TK spowodowała w Polsce falę protestów, do kobiet szybko przyłączyli się mężczyźni. Podczas manifestacji dochodziło w ostatnich dniach do wielu incydentów w kościołach.

Chodzi przede wszystkim o strajki niedzielne, kiedy odbył się ogólnopolski sabotaż kościołów, w czasie którego wiele stołecznych świątyń , została pomazana sprejem, a uczestnicy zgromadzeń próbowali wejść do środka, zakłócając trwające msze. Zniszczone zostały ściany m.in. w kościele św. Jakuba zlokalizowanym na placu Narutowicza, parafii rzymskokatolickiej Opatrzności Bożej przy ulicy Dickensa 5 czy w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

Strajk Kobiet w Warszawie. Robert Bąkiewicz: "Agresywna lewica robi 'najazd na stolicę'"

Robert Bąkiewicz na opublikowanym na Twitterze filmie, zwrócił się z apelem o pomoc w obronie warszawskich kościołów, nazywając zaplanowaną na piątek akcję protestacyjną "najazdem na stolicę".

d4ebook

Aborcja. Protesty po wyroku TK. Marta Lempart zrywa rozmowę z WP

"Wzywam państwa, jeśli macie Boga w sercu i wiecie jak ważne są miejsca naszego kultu, żebyście przyjeżdżali do Warszawy i pomagali nam w obronie tych miejsc" – powiedział na załączonym nagraniu.

"Duże prawdopodobieństwo, że znów dojdzie do niszczenia kościołów i pomników. Nie można im na to pozwolić, dlatego proszę o mobilizację. 14:00 pod św. Krzyżem" – czytamy dalej w komunikacie.

Przewodniczący Stowarzyszenia Marszu Niepodległości poprosił również o modlitwę oraz wsparcie finansowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ebook

Podziel się opinią

Share
d4ebook
d4ebook