Trwa ładowanie...
d2frdg1

Strajk Kobiet wychodzi na ulicę. Protest przed Sejmem w środę

Od słów przechodzą do czynu. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział na środę protest na Wiejskiej. "PiS rzutem na taśmę, w starym składzie parlamentu, pracuje nad ustawowym zakazem edukacji seksualnej" - alarmują organizatorki strajku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogólnopolski Strajk Kobiet. Demonstracja w Warszawie (zdj. arch.)
Ogólnopolski Strajk Kobiet. Demonstracja w Warszawie (zdj. arch.) (East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER headline)
d2frdg1

- My, jeśli będzie trzeba, zorganizujemy się bardzo szybko – zapowiadała w poniedziałek Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w rozmowie z reporterką WP Magdą Mieśnik. Już wtedy w mediach społecznościowych Polki zgłaszały gotowość do "czarnego protestu".

Teraz organizatorki "Czarnych Protestów" przeszły od słów do czynów. Pod hasłem "Jesień średniowiecza" kobiety będą protestować przed budynkiem parlamentu. Przypomnijmy: Prawo i Sprawiedliwość popiera projekt obywatelski "Stop pedofilii", który zakazuje m.in. edukacji seksualnej. Projekt ma być procedowany w środę.

"Zdaniem PiS i prawicowych fundamentalistów religijnych spod znaku "Pro Prawo do Życia" i Ordo Iuris zdecydowanie za mało dzieci i młodzieży w Polsce jest molestowanych i gwałconych przez księży, popełnia samobójstwa ze względu na nieheteronormatywną orientację seksualną. Jednocześnie, za mało dziewcząt i kobiet zachodzi w niechciane ciąże i dokonuje niebezpiecznych zabiegów w podziemiu aborcyjnym" - stwierdzają w apelu opublikowanym na Facebooku.

d2frdg1

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

"Partia nienawiści w polskim Sejmie pragnie znacząco zwiększyć te wskaźniki, zakazując edukacji seksualnej, uczącej m. in. o złym dotyku, orientacjach seksualnych i zapobieganiu ciąży, bredząc o prawach rodziny. Średniowiecznej" - dodają organizatorki.

Protest na Wiejskiej rozpocznie się w środę o godz. 17:30. "Weź czerwoną kredę, czerwoną kartkę, czerwone konfetti. Niech PiS wie, że ma i będzie miał krew na rękach" - apeluje Warszawski Strajk Kobiet.

d2frdg1

Podobne wydarzenie ma odbyć się także we Wrocławiu pod Pręgierzem. Na razie nie ma informacji, ile dokładnie miast dołączy do akcji.

facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2frdg1

Podziel się opinią

Share

d2frdg1

d2frdg1