Trwa ładowanie...

Straż miejska rusza na Powiśle

Idzie lato, młodzi będą bawić się na ulicach - straż miejska na to nie pozwoli?

Straż miejska rusza na Powiśle
d35j2ob
d35j2ob

Jak w roku ubiegłym, straż miejska będzie kontrolowała mieszkańców bawiących się w okolicach klubów. W ubiegłą środę odbyła się nawet debata o bezpieczeństwie, spożywaniu alkoholu, hałasie i zakłócaniu porządku.

Kontrole mają ograniczyć występowanie przypadków zakłócania porządku publicznego, zakłócania spoczynku nocnego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecania i dewastacji mienia. Wzmożone kontrole prowadzone są przez dodatkowe patrole straży nie tylko na terenie osiedli, parków, w rejonie sklepów monopolowych,* lokali gastronomiczno-rozrywkowych*, ale objęto nimi również obszar komunikacji miejskiej - czytamy na stronach straży miejskiej.

Straż miejska chwali się zdecydowanym spadkiem liczby zdarzeń dotyczących zakłócania porządku publicznego – w roku 2012 było ich aż o 31 proc. mniej niż w latach ubiegłych.

Tyle, że mieszkańcy stolicy skarżyli się również na samą straż miejską. Czasem można było odnieść wrażenie, że karani są, bez specjalnego powodu zwyczajni obywatele, natomiast prawdziwi chuligani nie są przez straż miejską zauważani. Powstała nawet inicjatywa "Piwo pod chmurką" .

d35j2ob

W ubiegłym roku klubokawiarnia "Powiśle" wyszła zwycięsko z boju o odebranie koncesji na alkohol. Władze Śródmieścia nie znalazły przesłanek, by koncesję uchylić. Argumenty straży miejskiej i mieszkańców okazały się zbyt słabe. Straż miejska złożyła wniosek o odebranie koncesji na alkohol jednemu z najpopularniejszych lokali w Warszawie.

W obronie lokalu stanęli celebryci . Kuba Wojewódzki napisał w sowim profilu: Ktoś kto bierze zamach na PKP POWIŚLE bierze zamach na polską kulturę! ( zobacz cały wpis ). Powstały też film, w którym wystąpili m.in. Andrzej Chyra, Agnieszka Szulim, Maciej Zakościelny, Michał Piróg i inni.

Powiśle uratowano, niestety nie wszystkim się udało i wiele klubów zniknęło w międzyczasie z kulturalnej mapy Warszawy.
Czy będziemy mieli w tym roku powtórkę serialu "Straż miejska kontra kluby w mieście"? Jak sądzicie?

d35j2ob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35j2ob