Trwa ładowanie...

Strażnicy miejscy obdarowali bezdomnych

"Paczka dla bezdomnych" to akcja, która w Warszawie odbywa się już po raz czwarty

Share
Strażnicy miejscy obdarowali bezdomnych
dir9430

Strażnicy miejscy przed świętami rozpoczęli zbiórkę ubrań, obuwia oraz środków czystości, a także niepsujących się produktów żywnościowych. Dostarczyła je jedna z sieci sklepów handlowych. Działania strażników wsparli także przedstawiciele Caritas.

W ciągu ostatnich kilku dni wyznaczone patrole zajęły się rozwożeniem prezentów po Warszawie, do miejsc, gdzie przebywają najbardziej potrzebujący. Czysta i ciepła odzież, jedzenie i kosmetyki trafiły do osób bezdomnych zamieszkujących altany śmietnikowe, kanały ciepłownicze, pustostany.

dir9430

Oprócz świątecznych paczek, jak co roku w okresie zimowym strażnicy miejscy kontrolują też miejsca, w których gromadzą się bezdomni. Oferują im pomoc, przywożą też ciepłą zupę . Sprawdzają również, w jakich warunkach żyją osoby bezdomne, czy nie potrzebują pomocy medycznej, rozpytują o bieżące potrzeby. Informują też o czynnych noclegowniach, ogrzewalniach i jadłodajniach.

W sytuacji kiedy osoby bezdomne mają problemy z poruszaniem się, a chcą zmienić miejsce swojego pobytu, mundurowi przewożą je.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dir9430

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dir9430
dir9430