Trwa ładowanie...

Strażnicy miejscy rozdadzą rowerzystom ponad 700 zestawów oświetleniowych

Strażnicy miejscy na terenie stolicy przekażą rowerzystom ponad 700 zestawów oświetleniowych ufundowanych przez Zarząd Dróg Miejskich.

Strażnicy miejscy rozdadzą rowerzystom ponad 700 zestawów oświetleniowych
d2yn1wo
d2yn1wo

W związku z obchodzonym 22 września Dniem Bez Samochodu, strażnicy miejscy zadbają o bezpieczeństwo tych, którzy po ulicach Warszawy poruszają się rowerami. Tego dnia funkcjonariusze rozdadzą rowerzystom zestawy oświetleniowe przekazane przez Zarząd Dróg Miejskich

Z roweru jako środka transportu korzysta coraz więcej warszawiaków. Trzeba jednak pamiętać, że rowerzysta jest użytkownikiem drogi, który musi przestrzegać określonych przepisów. Jednym z obowiązków cyklisty jest zadbanie o prawidłowe wyposażenie roweru. Jest to szczególnie ważne w okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok a prawidłowe oświetlenie decyduje o widoczności rowerzysty dla innych użytkowników drogi.

- To nie pierwsze tego typu działania prowadzone przez stołecznych strażników miejskich. Funkcjonariusze zwracają uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów przede wszystkim w ramach codziennej służby. Dzień Bez Samochodu jest dobrą okazją do przypomnienia rowerzystom, że ich bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nich samych. To, że dobrze widzą drogę i innych użytkowników ruchu, nie oznacza, że sami są dobrze widoczni – zaznaczył Zastępca Komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy Bartłomiej Zieliński.

700 zestawów dla rowerzystów

Strażnicy miejscy na terenie stolicy przekażą rowerzystom ponad 700 zestawów oświetleniowych ufundowanych przez Zarząd Dróg Miejskich. W trakcie działań zwrócą szczególną uwagę na obowiązkowe wyposażenie roweru, zwłaszcza na oświetlenie przednie i tylne. Działania funkcjonariuszy mają uświadomić cyklistom, jak bardzo ich bezpieczeństwo, zwłaszcza po zmroku, zależy od właściwego i sprawnego oświetlenia pojazdu. Dodatkowo w trakcie działań strażnicy będą egzekwować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów.

Straż Miejska m.st. Warszawy przypomina, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, rower musi być wyposażony w:

d2yn1wo

- z przodu – w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej
- z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające
- sprawny hamulec oraz dzwonek bądź inny sygnał ostrzegawczy

d2yn1wo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yn1wo