Trwa ładowanie...
d2olfyi

Strażnicy miejscy skontrolowali place zabaw. Najbezpieczniej na Mokotowie, Wilanowie i Ursynowie

Ponad 900 placów zabaw zostało poddanych szczegółowej kontroli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strażnicy miejscy skontrolowali place zabaw. Najbezpieczniej na Mokotowie, Wilanowie i Ursynowie
d2olfyi

Zakończyły się coroczne kontrole prowadzone przez strażników miejskich. Przebadano 900 placów zabaw na terenie Warszawy; stwierdzono nieprawidłowości tylko w trakcie co siódmej kontroli. – Jest lepiej niż rok temu – twierdzą funkcjonariusze.

W ocenie strażników administratorzy coraz bardziej dbają, aby place zabaw były bezpieczne i przyjazne dla dzieci. Na 914 kontroli przeprowadzonych wczesną wiosną, zaobserwowano jedynie 125 drobnych uchybień. Sprawdzone zostały miejskie place zabaw, obiekty w parkach oraz place na terenie obiektów będących w zarządzie prywatnych podmiotów (administracji, osiedli mieszkaniowych).

Sprawdzany był więc przede wszystkim stan urządzeń zabawowych, piaskownic, nawierzchni i ogrodzeń. W dalszej kolejności strażnicy sprawdzali czy administratorzy umieścili obowiązkowe tablice informacyjne, na których powinien znajdować się regulamin placu zabaw oraz dane zarządcy. Administratorom przekazywane były nawet najdrobniejsze uwagi.

d2olfyi

- Każdy plac zabaw sprawdzany był przez strażników bardzo dokładnie. Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo zabawek – czy nie ma w nich wystających elementów – drewnianych lub metalowych, czy siedziska są gładkie i kompletne, farba na zabawkach nie łuszczy się, a elementy metalowe nie noszą śladów rdzy. Weryfikacji zostały poddawane też piaskownice, w których piasek powinien być na bieżąco wymieniany. Niestety zdarza się, że pomimo szczególnej dbałości administratorów o zarządzane obiekty, w piasku, czy na nawierzchni pojawiają się psie odchody, opakowania po przekąskach, czy połamane gałęzie – mówi Kierownik Referatu Komunalnego w II Oddziale Terenowym Piotr Kiełbasiński.

To właśnie na terenie II Oddziału Terenowego obejmującego dzielnice Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa sprawdzono najwięcej, bo 215 placów zabaw. Jednocześnie obiekty, w których ujawniono nieprawidłowości stanowiły tu zaledwie niecałe 4% wszystkich skontrolowanych miejsc.

2015: nieprawidłowości w co trzeciej kontroli

U ubiegłym roku strażnicy miejscy sprawdzili stan 950 placów zabaw – aż w 350 przypadkach wymagane było ponowne sprawdzenie obiektów. Najczęstsze zalecenia dotyczyły naprawy lub wymiany urządzeń zabawowych, czy wymiany piasku. W większości administratorzy placów zabaw bezzwłocznie stosowali się do poleceń strażników i usuwali stwierdzone nieprawidłowości.

d2olfyi

Mimo, że tegoroczna kontrola dobiegła końca i to z satysfakcjonującym wynikiem, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na place zabaw w trakcie codziennych kontroli w pozostałe dni roku. Dodatkowo apelują, aby wszelkie zastrzeżenia co do stanu bezpieczeństwa na terenie placów zabaw zgłaszać bezpośrednio do administratora lub właściwym służbom. Kontakt do zarządzającego placem zabaw znajduje się na tablicy informacyjnej, która jest obowiązkowym wyposażeniem każdego obiektu.

Przeczytajcie również: "Lustrzane odbicie 30-latków". Wyjątkowa premiera spektaklu "Szczekające Psy" w Teatrze TrzyRzecze

d2olfyi

Podziel się opinią

Share

d2olfyi

d2olfyi