ycipk-p5ez4y

Strzały i pościg na Targówku. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Marek R. usłyszał trzy zarzuty. Sąd zadecydował wobec niego o tymczasowym areszcie. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a potem próbował przejechać policjanta, który stanął mu na drodze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uciekał przed policją skradzionym samochodem
Uciekał przed policją skradzionym samochodem (policja.waw.pl)
ycipk-p5ez4y

Prokuratura przedstawiła 39-latkowi zarzut czynnej napaści na policjanta, kradzieży z włamaniem hondy wartej 78 tys. złotych w warunkach recydywy i złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 2019 roku. Grozi mu kolejne kilka lat w zakładzie karnym.

policja.waw.pl
Podziel się

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20.00. Kiedy strażnicy patrolowali ulicę Suwalską, zauważyli pod jednym z bloków zaparkowany samochód, w którym pulsująco zapalają się światła mijania - w ten sposób uaktywnia się alarm. 39-latek, który siedział w pojeździe na polecenia strażników nie zareagował, tylko po chwili uruchomił samochód i odjechał z zablokowanymi tylnymi kołami.

ycipk-p5ez4y
policja.waw.pl
Podziel się

Do pościgu dołączył patrol policji. Próbowali wspólnymi siłami zatrzymać auto, ale kierujący nadal nie reagował, próbując potrącić funkcjonariusza. Policjanci w obronie oddali strzały ostrzegawcze w powietrze, a gdy i na to nie było reakcji kierowcy, strzelili w opony. Jednak i to nie przyniosło skutku.

Kierowcę hondy udało się zatrzymać dopiero na skrzyżowaniu Gryfitów i Białołęckiej. Policjanci zabezpieczyli przy Marku R. narzędzie wykorzystywane do kradzieży aut.

ycipk-p5ez4y
policja.waw.pl
Podziel się

Okazało się, że zatrzymany był doskonale znany policji, ze względu na "bogatą" przeszłość kryminalną. 39-latek był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Zobacz także: "Prezydent i premier poszli na czele marszu, którego znakiem była falanga”.

ycipk-p5ez4y

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-p5ez4y

ycipk-p5ez4y
ycipk-p5ez4y