Trwa ładowanie...

Studenci PW zaprojektowali niezwykłą rakietę. "Wyniesie CanSaty na wysokość około 4,5 km"

Studenci większość elementów konstrukcyjnych wykonują samodzielnie

Studenci PW zaprojektowali niezwykłą rakietę. "Wyniesie CanSaty na wysokość około 4,5 km"
d4gvrw6
d4gvrw6

Studenci Sekcji Rakietowej Studenckiego Koła Astronomicznego z Politechniki Warszawskiej zaprojektowali rakietę CanSat Launcher. W odróżnieniu od innych tego typu urządzeń rakieta zaprojektowana przez studentów z Warszawy może wynosić na wysokość kilku kilometrów 8, a nie jak dotąd to było możliwe 6 minisatelitów tak zwanych CanSat.

Jedna z konstruktorek Anna Mizerska mówi, że CanSaty to eksperymenty naukowe, które muszą się zmieścić w opakowaniach wielkości puszki po napojach. Rakieta po starcie osiąga określony pułap. Uwalnia elementy, które opadając na spadochronach wykonują określone zadanie. Po czym rakieta zaczyna opadać i otwiera własny spadochron, żeby bezpiecznie powrócić na ziemię.

Rakieta będzie wynosiła CanSaty na wysokość około 4,5 kilometra. Projekt studentów jest związany z międzynarodowym cyklem konkursów CanSat, mającym zachęcić uczniów szkół średnich i wyższych do samodzielnego konstruowania minisatelitów i prowadzenia badań naukowych. Anna Mizerska mówi, że studenci konstruują rakietę ze względu na potrzebę rynku. - Nasza rakieta w niczym nie jest gorsza od rakiet używanych do tej pory, a jest za to o wiele tańsza - mówi Anna Mizerska.

W pracach pod okiem prof. Roberta Głębockiego z Politechniki Warszawskiej bierze udział pięcioro studentów. Studenci większość elementów konstrukcyjnych wykonują samodzielnie. Pierwsze próby rakiety odbędą się na poligonie pod Toruniem.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Sztuczny bluszcz pomysłem na nielegalne reklamy?

d4gvrw6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gvrw6