Trwa ładowanie...

Studenci zbadają uczestnictwo warszawiaków w lokalnych wydarzeniach

Co powoduje, że jedni mieszkańcy biorą udział w lokalnych wydarzeniach, a inni nie?

Studenci zbadają uczestnictwo warszawiaków w lokalnych wydarzeniach
d3ynckd
d3ynckd

Przed studentami Uniwersytetu Warszawskiego ostatni tydzień rekrutacji do Programu Wolontariatu Badawczego. Tym razem uczelnia wspólnie z Centrum Komunikacji Społecznej zaproponowała temat lokalności. Studenci zbadają czynniki warunkujące uczestnictwo mieszkańców Warszawy w lokalnych wydarzeniach.

Co powoduje, że jedni mieszkańcy biorą udział w lokalnych wydarzeniach, a inni nie? Czy to brak dostępu do informacji, a może brak interesującej z ich punktu widzenia oferty. Badanie ma na celu sprawdzenie kilku wybranych czynników, m.in.: dostępności do informacji, czytelności komunikatów, jakie docierają do mieszkańców, kanałów komunikacji, z których sami korzystają i są dla nich wiarygodne, stopnia zaangażowania w życie swojej okolicy i motywacji, które stoją za ich aktywnością lub jej brakiem.

– W ostatnich latach zaobserwować można w Warszawie wzrost zainteresowania kulturą miejską. Mieszkańcy chcą mieć coraz większy wpływ na swoje otoczenie, zaś Miasto oferuje coraz więcej form współdziałania i współdecydowania. Działania sąsiedzkie, inicjatywy lokalne, projekty z budżetu partycypacyjnego stają się udziałem coraz większej ilości mieszkańców Warszawy – wyjaśnia Zuzanna Włodarczyk z Zespołu Inicjatyw Społecznych. - Dlatego warto dokładniej zbadać procesy, w których uczestniczą mieszkanki i mieszkańcy Warszawy, ich motywacje, ale także bariery w uczestnictwie w życiu lokalnym. Wyniki badań będą bardzo przydatne do pracy i dalszego działania dla urzędników, pracowników instytucji i wszystkich, którzy próbują uaktywnić swoje sąsiedztwo – dodaje.

Więcej o Programie Badawczym:
Termin rekrutacji: do 14 stycznia 2016 r
Mentorki i koordynatorki projektu: dr Magdalena Łukasiuk i dr Maria Środoń
Spotkania zespołu badawczego będą się odbywać w każdą środę w godz. 11:30-14:45 w sali Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu
Dokładne zasady rekrutacji: http://wolontariat.uw.edu.pl/rekrutacja-wolontariat-badawczy/

d3ynckd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ynckd