Trwa ładowanie...

Studentom spodobały się zdjęcia robione przez wykładowcę. Zorganizowali mu wystawę fotograficzną

Wystawa nosi tytuł "Dusza".
Share
Studentom spodobały się zdjęcia robione przez wykładowcę. Zorganizowali mu wystawę fotograficzną
d2w89a1

*- Na wystawę składają się zdjęcia klatek schodowych. Fotografie zostały wykonane tak, żeby pokazać związek geometrii z architekturą - mówi w rozmowie z WawaLove.pl autor zdjęć dr Krzysztof Koszewski, wykładowca i prodziekan na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. *

- Klatki schodowe są bardzo geometryczne, czasami to abstrakcyjne kompozycje. Wszystkie układają się w obraz geometrii - dodaje Koszewski. Jak mówi, pomysłodawcami wystawy fotograficznej są jego studenci.

- To dość przypadkowe. Od jakiegoś czasu mam konto na Instagramie, gdzie publikuję różne zdjęcia. To one zainspirowały moich studentów z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którzy wpadli na pomysł stworzenia wystawy. To oni są kuratorami tej wystawy - przyznaje autor zdjęć.

d2w89a1

- Dlaczego akurat klatki schodowe? - pytam.

- Bo tam widać fajną geometrię. Jak się spojrzy do góry lub na dół, widać, że wszystkie są spiralne. Raczej nie fotografuję zwykłych klatek schodowych. Wystawa nosi tytuł "Dusza". Bo to, co jest otwarte w środku klatki spiralnej, to właśnie jej dusza u2013 wyjaśnia Koszewski.

Krzysztof Koszewski jest wykładowcą i prodziekanem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. "Od wielu lat utrwala swoje obserwacje otaczającego świata za pomocą zdjęć. Od kilku publikuje te historie na Instagramie jako krzys.kou201d u2013 napisali jego studenci w opisie wydarzenia na Facebooku. Link do prac Krzysztofa Koszewskiego ( instagram.com/krzys.ko ).

Wernisaż wystawey odbędzie się w poniedziałek, 13 listopada o godzinie 19.00 w Otwartej Pracowni Jazdów - Jazdów 3/6. O godzinie 20.00 odbędzie się aukcja wystawionych prac, a pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz Otwartej Pracowni Jazdów, która prowadzona jest przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

d2w89a1

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "Ostatni marsz faszystów w Warszawie odbył się w 1939 roku, a falanga jest symbolem Marynarki Wojennej". Tak twierdzi poseł Kukizu201915

d2w89a1

Podziel się opinią

Share
d2w89a1
d2w89a1