Trwa ładowanie...

Sukces kliniki Budzik. Marcin wybudził się ze śpiączki: "jest już z nami"

Zdaniem lekarzy chłopiec będzie musiał pozostać w placówce jeszcze przez kilka tygodni.

Sukces kliniki Budzik. Marcin wybudził się ze śpiączki: "jest już z nami"
d1gjucx
d1gjucx

To już 36. pacjent kliniki Budzik, który wybudził się ze śpiączki. Kilkunastoletniego Marcina, którego w styczniu potrącił samochód, czeka teraz intensywna rehabilitacja, ale jego bliscy są dobrej myśli.

Zdaniem lekarzy chłopiec będzie musiał pozostać w placówce jeszcze przez kilka tygodni.

"Czeka go jeszcze bardzo długa rehabilitacja do pełnej sprawności, ale wygrał swoją walkę o życie. Marcin jest już z nami" - napisali rodzice i przyjaciele Marcina na Facebooku. To właśnie przez portal społecznościowy zbierali fundusze na jego leczenie. Teraz proszą o dodatkowe środki, które potrzebne są, aby nastolatek miał szansę na odzyskanie pełnej sprawności.

Klinika Budzik została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk.

Klinika ma 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

d1gjucx

Klinika zajmuje się dziećmi do 18. roku życia, po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych.

Źródło: RMF FM/WP.PL

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Będzie in vitro dla mieszkańców stolicy. Co na to politycy?

d1gjucx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gjucx