Trwa ładowanie...

Sukces komisji reprywatyzacyjnej. Zatrzymanie i poważne zarzuty dla kuratora

Zbigniew L. reprezentował w 2011 roku przed sądem osobę, która jak się okazuje, od ponad 60 lat nie żyła. Zostaną mu przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw na szkodę spadkobierców oraz składania fałszywych zeznań przed komisją reprywatyzacyjną.

Sukces komisji reprywatyzacyjnej. Zatrzymanie i poważne zarzuty dla kuratoraŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d1gxxt0
d1gxxt0

Zajmując się sprawą kamienicy przy ul. Łochowskiej 38, przewodniczący komisji reprywatyzacyjnej Patryk Jaki powiedział, że doszło tam do rażącego naruszenia prawa poprzez wydanie decyzji zwrotowej na osobę nieżyjącą.

Podkreślił, że kurator wskazany przez sąd do reprezentowania właściciela kamienicy nie pokusił się sprawdzić, czy urodzony w 1883 roku mężczyzna jeszcze żyje. Co więcej, do prokuratury złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Teraz Prokuratura Krajowa poinformowała, że funkcjonariusze zatrzymali Zbigniewa L. - kuratora oraz pełnomocnika osób, którym przysługiwały prawa do nieruchomości położnej w Warszawie przy ul. Łochowskiej 38.

d1gxxt0

"Mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw na szkodę spadkobierców mężczyzny, któremu przysługiwały prawa do nieruchomości oraz składania fałszywych zeznań przed komisją reprywatyzacyjną" - informuje TVP Info.

128-latka nawet nie szukano

Przypomnijmy, że od 2007 roku Zbigniew L. miał decyzją sądu być pełnomocnikiem trójki właścicieli nieruchomości i reprezentować "nieznanego z miejsca pobytu Józefa Pawlaka".

Mężczyzna, któremu przysługiwały prawa do nieruchomości, w momencie wydania w 2011 r. decyzji reprywatyzacyjnej przez miasto miałby jednak 128 lat.

Zgodnie z dokumentami – o czym informowała komisja weryfikacyjna, która zajmowała się sprawą – Pawlak nie żył od 1949 roku.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1gxxt0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gxxt0