ycipk-2e522y

Św. Mikołaj odwiedził małych pacjentów szpitala przy Niekłańskiej

Niespodziankę dla chorych maluchów przygotowały pielęgniarki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Św. Mikołaj odwiedził małych pacjentów szpitala przy Niekłańskiej
ycipk-2e522y

To piękny gest ze strony personelu Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej. Pielęgniarki postanowiły umilić małym pacjentom i ich opiekunom wigilijny wieczór, aby i oni odnaleźli - nawet na szpitalnym oddziale - atmosferę świąt.

Święty Mikołaj, który pojawił się na Oddziale Patologii Noworodka i Niemowlęcia (PNiN) w wigilijne popołudnie był sporym zaskoczeniem dla dzieciaków. Oprócz paczek z prezentami dla dzieci , rodzice przebywający na oddziale otrzymali kartkę z życzeniami świątecznymi przygotowaną przez pielęgniarki.

– To są wyjątkowe święta. Personel pielęgniarski tą akcją chciał sprawić aby maluszki poczuły ducha tych świąt, aby uśmiech zagościł na ich twarzach – powiedziała Beata Parobczy, pielęgniarka koordynująca Oddziału Patologii Noworodka i Niemowlęcia.

ycipk-2e522y

Inicjatywa chociaż na chwilę pozwoliła zapomnieć małym pacjentom oraz ich rodzicom o chorobie oraz przyniosła ogromną satysfakcję jej organizatorom. –* Miło patrzeć jak uśmiech i radość goszczą na twarzach najmłodszych pacjentów. Wizyta Świętego Mikołaja była dużym przeżyciem dla maluszków, zwłaszcza, że było to ich pierwsze w życiu spotkanie z nim. Chciałyśmy ofiarować chociaż odrobinę radości dzieciom, które mimo, iż wspierane są obecnością swoich rodziców, nie mogą w pełni cieszyć się magią świąt Bożego Narodzenia* – stwierdziła Alina Zienowicz, inicjatorka akcji i pielęgniarka pracująca na oddziale.

Na *Oddział Patologii Noworodka i Niemowlęcia * przyjmowane są dzieci, które nie ukończyły 1. roku życia. Rocznie hospitalizowanych jest tu ok. 2 tys. małych pacjentów w zakresie chorób układu oddechowego, moczowego, pokarmowego, gorączek nieznanego pochodzenia, wad wrodzonych oraz innych ostrych stanów chorobowych wymagających diagnostyki i leczenia w warunkach szpitalnych. Na przełomie 2011 i 2012 r. oddział został wyremontowany i zmodernizowany, co spowodowało znaczącą poprawę warunków w jakich hospitalizowani są najmłodsi.

Czytaj również: Wiemy, kto zagra na WOŚP pod Pałacem

Podziel się
ycipk-2e522y
Podziel się
Podziel się
Podziel się
ycipk-2e522y
ycipk-2e522y
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2e522y