Trwa ładowanie...

Świąteczna iluminacja w Warszawie po raz ostatni do zobaczenia w ten weekend

Ostatnie chwile ze świąteczną iluminacją w Warszawie. Kolorowe dekoracje będzie można zobaczyć wzdłuż Traktu Królewskiego już tylko do końca weekendu.
Share
Warszawa. Świąteczna iluminacja 2019 na ulicach stolicy do zobaczenia jeszcze tylko 1 i 2 lutego br.
Warszawa. Świąteczna iluminacja 2019 na ulicach stolicy do zobaczenia jeszcze tylko 1 i 2 lutego br.Źródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
dmacyia

Świąteczna iluminacja 2019 po prawie dwóch miesiącach znika z Warszawy. Z głównych ulic stolicy znikną barwne lampki i postaci, z którymi można był się fotografować.

Ale będą miejsca w Warszawie, gdzie zimową i świąteczną atmosferę będzie można poczuć do końca lutego. Tak będzie nad lodowiskiem na Rynku Starego Miasta. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców Warszawy i tych, którzy odwiedzają stolicę.

Również do końca lutego będzie można podziwiać iluminacje na terenie Multimedialnego Parku Fontann. W walentynki umieszczony tam napis "I love Warsaw" zyska specjalną oprawę.

Sukcesywny demontaż iluminacji rozpocznie się 3 lutego, w pierwszej kolejności ozdoby będą zdejmowane na Krakowskim Przedmieściu, a następnie po iluminacji na lewym brzegu Wisły, montażyści zaczną rozbierać dekoracje na Pradze. Zdjęcie całej dekoracji potrwa około dwóch tygodni.

dmacyia

Światełka rozbłysły 7 grudnia, rozpoczynając okres świąteczny w Warszawie. Główną osią iluminacji był Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu, iluminacje zabłysły także na Pradze. Łączna długość tegorocznych instalacji to ponad 20 km.

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kulisy spotkania z Andrzejem Dudą. Piotr Zgorzelski: moim zdaniem prezydent już tę ustawę podpisał

dmacyia

Podziel się opinią

Share
dmacyia
dmacyia