Trwa ładowanie...

Świeży powiew street artu w Warszawie

Dla koneserów surowej sztuki ulicy

Świeży powiew street artu w Warszawie
d25vc6p
d25vc6p

Duet Brakay (czyli Brad Downey i Akay) oznacza świeży powiew i wytchnienie od kolorowej landrynkowej miazgi panoszącej się na murach i fasadach, znanej szerzej jako streetart. Ich przewrotne, minimalistyczne ingerencje w przestrzeń publiczną można sprowadzić do zasady: maximum wyrazu przy minimum środków ekspresji. Ich prac łatwo nie zauważyć, ale jeżeli przemierzając miasto ulegacie nagle niejasnemu wrażeniu, że coś tu nie gra, być może jesteście na tropie ich sztuki.

Brakay figlował z przestrzenią Warszawy we wrześniu 2012 roku. Po ich subtelnych i efemerycznych gestach pozostały miłe wspomnienia i pasjonująca dokumentacja. Tak jak sztukę miejską, tak i jej dokuemntację Brakay traktuje w sposób szczególny. Stałym elementem ich praktyki artystycznej są limitowane edycje pudełek zawierających podsumowanie poszczególnych artystycznych wycieczek. Zawartośc tych pudełek to nieprzewidywalny miks zdjęć, pamiątek, printów i różnorodnych sympatycznych śmieci. Duet właśnie wypuścił radykalnie limitowaną serię pudełek warszawskich: jedna z trzech powstałych skrzyneczek stanie się nowym nabytkiem kolekcji Vlepvnetu.

Pudełko Brakaya to dla nas nie tylko cenna pamiątka i zmysłowy artefakt - to także ważny element naszego eksperymentu polegającego na kolekcjonowaniu tego co pozornie nieuchwytne: ulotnych i trwale związanych z ulicznym kontekstem gestów i plastycznych śladów. Wyrafinowana gra, jaką Brakay prowadzi z dokumentacją własnych działań to dowód, że problem galeryjnej reprezentacji sztuki ulicznej jest jaknajbardziej aktualny rownież dla samych artystów i wcale nie musi prowadzić na manowce "sklepu z pamiątkami".

BOX
Akay / Brad Downey

wernisaż 29 marca, g. 20

wystawa do 14 kwietnia

V9, ul. Hoża 9

d25vc6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vc6p