Trwa ładowanie...
d4gymu9

Symulacja wielkiego karambolu na POW!

Udział weźmie policja, straż pożarna, ratownicy medyczni i służby drogowe, a nawet helikopter!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Symulacja wielkiego karambolu na POW!
d4gymu9

Symulacja karambolu na Południowej Obwodnicy Warszawy to pierwsze ćwiczenia służb ratowniczych na tak dużą skalę. Ćwiczenia odbędą się w piątek, 9 maja w godzinach od 11.00 do 12.00 na Południowej Obwodnicy Warszawy (S2/S8 - węzeł Opacz). Ci, którzy się wybiorą, będą mogli - oprócz symulacji - zobaczyć także pobliskie, drogowe laboratorium.

Scenariusz ma wyglądać następująco: Na stojącą grupę samochodów najadą kolejne. Bilans: 5 rozbitych aut i 15 poszkodowanych. W jednym z samochodów dojdzie do rozszczelnienia baku, wskutek czego na jezdnię wycieknie olej napędowy. Zacznie się akcja ratunkowa". Organizatorzy w realizacji wykorzystają pięć rozbitych pojazdów. Role poszkodowanych odegra grupa statystów ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i Warszawskiej Akademii Medycznej.

Skala przedsięwzięcia jest ogromna. W akcji ratowniczej wezmą udział jednostki straży pożarnej dysponujące specjalistycznym sprzętem (w tym do ratownictwa chemicznego), policji oraz służby drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ze względu na liczbę ofiar, pomoc medyczna udzielana będzie w specjalnie rozstawionym namiocie, a najcięższe ofiary transportowane będą śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

d4gymu9

Pojawią się samochodowe wraki, ofiary, ratownicy medyczni udzielający pierwszej pomocy, straż pożarna rozcinająca zgniecione wozy i policja dokonująca czynności procesowych na miejscu zdarzenia.

Organizatorzy chcą, by szokujące obrazy przemówiły do wyobraźni widzów. Symulacja jest jednak świetną okazją do ćwiczeń dla wszystkich służb.

Węzeł „Opacz” znajduje się w ciągu drogi ekspresowej S2 na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Lotnisko. Mapę dojazdu znajdziecie poniżej.

Przeczytajcie też: 18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Podziel się
d4gymu9

Podziel się opinią

Share

d4gymu9

d4gymu9