Trwa ładowanie...

Syryjczycy próbowali dostać się nielegalnie do Warszawy. Usłyszeli zarzuty

Co dziwne, dokumenty... nie wyglądały na podrabiane.

Syryjczycy próbowali dostać się nielegalnie do Warszawy. Usłyszeli zarzuty
d42a1yk

Na lotnisku Warszawa – Modlin w środę zatrzymano dwóch Syryjczyków. Próbowali dostać się do stolicy. Wpadli bo mieli cudze paszporty.

Straż graniczna rutynowo sprawdziła paszporty 16 obcokrajowców przybyłych lotem z Aten. Ich uwagę przykuły dwa z nich.

- Dokumenty nie wyglądały na podrabiane, nie zgadzały się zdjęcia osób podróżujących - komentuje Jolanta Grus, z lotniska Warszawa - Modlin.

Natychmiast dwa bułgarskie paszporty zostały poddane szczegółowej kontroli. Baza dokumentów ujawniła, że jeden z nich został zgłoszony jako zgubiony.

d42a1yk

Mężczyźni w końcu przyznali się, iż przyjechali z Syrii. Ich sfałszowane paszporty miały pozwolić im na przyjazd do Polski.

- Do zdarzenia doszło w środę. Podjęliśmy odpowiednie działania. Wszelkie czynności zostały już zakończone - tłumaczy ppor. SG Dagmara Bielec-Janas, rzecznik prasowy komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej

Obu Syryjczyków przewieziono na komisariat. Jeden z nich, posługujący się kradzionym paszportem usłyszał zarzut pozbawienia wolności do sześciu miesięcy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zgodził się również na dozór kuratora, utratę paszportu i publiczne ujawnienie wyroku.

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim ostatecznie zasądził dla podejrzanego trzymiesięczny pobyt w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli.

d42a1yk

Drugi - nieletni- Syryjczyk został skierowany do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie również na okres trzech miesięcy.

d42a1yk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42a1yk