Trwa ładowanie...

Szaleńczy rajd motocyklem po Warszawie. "Na ratunek życiu" [WIDEO]

Wszystko po to, by w krótkim czasie dostarczyć potrzebną krew.

Szaleńczy rajd motocyklem po Warszawie. "Na ratunek życiu" [WIDEO]
d1jc8es
d1jc8es

15 lipca kierowca motocykla, którym dostarcza potrzebną krew, nagrał film z drogi do Centrum Krwiodawstwa. Widzimy na nim ryzykowne manewry wykonywane między samochodami. Od momentu startu do momentu dotarcia na miejsce mija 11 mintut. W tym czasie motocyklista pokonał ponad 16 km. Wszystko po to, by uratować komuś życie.

Przypominamy, że ilość zapasów krwi jest na poziomie krytycznym. Centrum Krwiodawstwa apeluje: "W imieniu chorych, oczekujących na tę jedyną szansę powrotu do zdrowia oraz do swych rodzin Centrum prosi o zgłaszanie się do siedziby Centrum Krwiodawstwa przy ul. Saskiej 63/75 lub do miejsc poboru krwi na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego".

d1jc8es

- W chwili obecnej ilość zapasów magazynowych krwi zmniejszyła się do krytycznego poziomu - poinformowało Centrum Krwiodawstwa. - Krew do szpitali wydawana jest wyłącznie na ratunek życia. W tym właśnie momencie oddając krew można uratować komuś życie - informują lekarze.

Dawcą może zostać każda osoba ciesząca się ogólnym dobrym stanem zdrowia w wieku od 18-tu do 65-ciu lat. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkostrawnym posiłku, wymagany jest też dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL. Szczegółowe informacje na temat możliwości oddania krwi zawarte są na tej stronie .

d1jc8es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jc8es