Trwa ładowanie...
de9pvyr

Szczury na Targówku. "Są nawet na placach zabaw"

"Szczególną uwagą prosimy objąć dzieci" - ostrzegają urzędnicy
Share
Szczury na Targówku. "Są nawet na placach zabaw"
de9pvyr

"W związku z dużą liczba gryzoni pojawiających się w ostatnim czasie w pobliżu kanału Bródnowskiego Wydział Infrastruktury podjął działania związane z deratyzacją terenu" - poinformowały władze Targówka.

Jak dodają urzędnicy, powodem rozpoczęcia deratyzacji były napływające do Urzędu zgłoszenia od mieszkańców osiedli leżących w pobliżu Kanału Bródnowskiego. - Sprawa nie dotyczy tylko kanału - wyjaśnia nam nasza czytelniczka, jedna mieszkanek dzielnicy. - Gryzonie pojawiły się nawet się na okolicznych placach. Strach było wyjść z dziećmi - dodaje.

Szczury, oprócz najbliższych okolic kanału, można też spotkać w rejonie bloków mieszkalnych. Urzędnicy informują, że aż do 16 listopada na terenach przyległych do Kanału Bródnowskiego, czyli odcinku ul. Malborska do ul. Na Grobli - wykonywane będą zabiegi deratyzacyjne. 17 października już rozstawiono karmniki do zwalczania gryzoni. Umieszczono również informację o deratyzacji.

de9pvyr

- W związku z prowadzanymi działaniami zabrania się: dotykania rozstawionych urządzeń i dotykania padłych zwierząt - ostrzega Urząd i prosi, by zwierzęta domowe podczas spacerów wyprowadzane były w kagańcach i na smyczy.

- Szczególną uwagą prosimy objąć dzieci - podkreślają urzędnicy i zachęcają, by w przypadku jakichkolwiek pytań, dzwonić do Wydziału Infrastruktury (tel. 22 443 86 32).

Przeczytajcie też: Za darmo: Szczepienia przeciw grypie

de9pvyr

Podziel się opinią

Share
de9pvyr
de9pvyr