ycipk-4ii2ur

Szczyt NATO jako sposób na uliczne korki? Kierowcy zaskoczeni!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyt NATO jako sposób na uliczne korki? Kierowcy zaskoczeni!
ycipk-4ii2ur

Tydzień poprzedzający szczyt NATO minął pod znakiem licznych powiadomień o utrudnieniach w organizacji ruchu w Warszawie. Kierowcy i osoby poruszające się po stolicy środkami komunikacji miejskiej z niepokojem obserwowali zamykanie kolejnych ulic. Jednak wraz z nadejściem pierwszego dnia szczytu zostali pozytywnie zaskoczeni.

„Oby szczyt NATO trwał wiecznie!”, „My chcemy ten szczyt częściej” – takie komentarze padają ze strony warszawskich kierowców w Internecie. Na ulicach, które zazwyczaj w porannych godzinach szczytu są zakorkowane, ruch samochodów odbywał się płynnie. Przykładem może być Wisłostrada, która zwykle jest wypełniona sznurem samochodów na odcinku od ul. Krasińskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. W piątek na Wybrzeżu Gdańskim było pusto.

Podziel się
ycipk-4ii2ur

Na czas szczytu NATO zamknięto ulice, wprowadzono zakazy parkowania, zablokowano most Poniatowski, wyłączono stacje metra przy Stadionie Narodowym oraz usunięto stacje rowerów Vertuillo. Pomimo tego, jak podkreśla Agnieszka Włodarska z zespołu prasowego stołecznej komendy, mieszkańcy Warszawy dostosowali się do zmian w organizacji miasta.

- Na długo wcześniej mieszkańcy i osoby przyjeżdżające do Warszawy byli informowani o utrudnieniach – mówi Włodarska. – Efekty widać już pierwszego dnia szczytu NATO. Jest ewidentnie mniejszy ruch na warszawskich ulicach. Kursują jedynie kierowcy, którzy muszą skorzystać z samochodu. Reszta przesiadła się do komunikacji miejskiej albo zrezygnowała z przyjazdu do stolicy.

Stołeczni policjanci chwalą warszawskich kierowców: - Zachowali się bardzo odpowiedzialnie. Mamy pierwsze statystyki i na razie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku ani kolizji – powiedziała Agnieszka Włodarska z policyjnego zespołu prasowego.

Przeczytajcie również: Szczyt NATO: Barack Obama już w Warszawie [WIDEO]

ycipk-4ii2ur
Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ii2ur

ycipk-4ii2ur
ycipk-4ii2ur