Trwa ładowanie...

Szczyt NATO. Służby porozstawiały kosze po całym mieście. Zniknęły także donice z kwiatami

"Wywożone są z ulic wskazanych przez organizatorów"

Szczyt NATO. Służby porozstawiały kosze po całym mieście. Zniknęły także donice z kwiatami
d3kjqof
d3kjqof

- Do którego mam teraz wrzucać śmieci? - śmieje się pani Ania z Woli. - Do siódmego czy jedenastego? - dodaje. Mieszkańcy wielu dzielnic oglądają niecodzienny widok - skupiska koszy ustawione w różnych częściach miasta. Z niektórych warszawskich ulic zniknęły też donice z kwiatami. To część z działań związanych ze zbliżającym się Szczytem NATO.

- Kosze przestawiliśmy w związku ze szczytem - wyjasnia WawaLove.pl Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego . - W tym akurat przypadku musieliśmy zabrać kosze m.in. z pl. Zawiszy i znaleźć im miejsce w najbliższej możliwej lokalizacji – stąd m.in. taki zbiór na rondzie Daszyńskiego - dodaje.

Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo uczestników Szczytu . Nie tylko ZTM, ale i ZOM został zobowiązany został przez organizatorów szczytu do zabrania koszy. - Wywożone są z ulic wskazanych przez organizatorów Szczytu. Do usunięcia jest 600 śmietniczek zlokalizowanych na chodnikach głównie w Śródmieściu, ale także np. wzdłuż ul. Żwirki i Wigury czy Raszyńskiej. Wywiezionych zostało te z niemal tysiąc donic z kwiatami, które dekorowały ulice wyłączone podczas Szczytu NATO z ruchu. Kwiatów nie ma np. przy ul. Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat czy Emilii Plater - wyjaśnia WawaLove.pl Iwona Fryczyńska z Zarządu Oczyszczania Miasta . I dodaje: - Rzeczywiście, widok jest osobliwy.

Szczyt odbędzie się w dniach 8-9 lipca. Głównym miejscem obrad będzie Stadion Narodowy , przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski, szefowie dyplomacji spotkają się na roboczym obiedzie w Teatrze Wielkim, a ministrowie obrony w Pałacu Prymasowskim.

d3kjqof

Wybór Polski jako kraju gospodarza kolejnego szczytu ogłoszono na szczycie w Walii w 2014 r.

d3kjqof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kjqof