Trwa ładowanie...
d44ych8

Szklarnia miejska działa pełną parą

Obserwowanie roślin uspokaja i odpręża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szklarnia miejska działa pełną parą
d44ych8

Szklarnia w formie drewnianych KUBIK-ów usytuowana na nabrzeżu Wisły jest nie tylko miejscem uprawy roślin w mieście, lecz także atrakcyjnych warsztatów o tematyce ekologicznej.

W KUBIK-ach można sadzić i pielęgnować warzywa i zioła oraz poznać najnowsze światowe trendy w tworzeniu ogrodów i szklarni na dachach miejskich budowli. Na szczycie konstrukcji urośnie łąka, a zaproszeni goście opowiedzą o bioróżnorodności fauny i flory nadwiślańskich łąk. Pierwsze zbiory warzyw zaplanowane są już na połowę września.**

Dziś o godz. 19.00 na Bulwarze Flotylli Wiślanej odbędzie się wykład na temat ogrodów w mieście. Największe miasta świata przekształcają się na tak zwane "zielone". Czy wyobrażacie sobie dachy i ściany wieżowców porośnięte zielenią? O tych i innych rozwiązaniach będzie można dowiedzieć się na dzisiejszym spotkaniu. Warsztaty w Szklarni Miejskiej potrwają do 17 września.

d44ych8

Plan spotkań:
- 10.09 Nasza rola w tworzeniu przestrzeni publicznej miast
- 15.09 Zielone rewolucje na świecie na przykładach m.in. Nowego Jorku tj. PlaNYC i innych miast
- 17.09 Podsumowanie projektu i jego rezultatów.

Symbolicznym zakończeniem projektu będzie degustacja sałat i ziół wyhodowanych w szklarni nad Wisłą. Swoje propozycje przepisów na sałatki i koktajle z zielonych warzyw i ziół można wysyłać na adres mailowy przestrzenpubliczna@o2.pl.
Spotkania w szklarni to doskonała okazja aby zobaczyć jak się miewają "zieloni podopieczni". Pamiętajcie: obserwowanie roślin uspokaja i odpręża.

Przeczytaj też: Polska tylko dla Polaków? Warszawiacy odpowiadają

d44ych8

Podziel się opinią

Share
d44ych8
d44ych8