Trwa ładowanie...

"Szkoła jest apolityczna". Licealiści nie chcą wozu organizacji antyaborcyjnych przed szkołą

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie protestują. Sprowokował ich do tego wóz, który postawiono przed szkołą. Pojazd odróżnia się od innych drastyczną grafiką z dzieckiem i hasłem "Stop aborcji". Licealiści postanowili ją zakryć.

"Szkoła jest apolityczna". Licealiści nie chcą wozu organizacji antyaborcyjnych przed szkołąŹródło: Facebook.com
d2d4bl8
d2d4bl8

Nie na terenie szkoły, ale bezpośrednio przed jej wejściem jedna z organizacji antyaborcyjnych zaparkowała swój wóz. Uczniowie nie chcieli przejść obok niego obojętnie. Zasłonili zdjęcie umieszczone na pojeździe.

Jak poinformowali nas za pośrednictwem dziejesie.wp.pl, pojazd należy do organizacji "znanej z karygodnych i niedopuszczalnych technik agitacji". Licealiści nie kryli oburzenia.

- Szkoła jest miejscem wolnym od dyskusji politycznych, agitacji i angażowania w debaty na tematy kontrowersyjne dla społeczeństwa. Uczniowie mają prawo do edukacji w miejscu pozbawionym infiltracji ideologicznej, które zapewni im wolność - szczególnie w zakresie ich wierzeń czy przekonań. Grafiki umieszczone na wozie są jawnym atakiem na naszych uczniów, jak i ich moralność. Nie możemy stać bezczynnie w momencie, gdy ktoś stara nam się odebrać nasze poczucie bezpieczeństwa grając na naszych uczuciach, zmuszając do oglądania grafik pełnych przemocy i manipulacji - podkreślili.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Swoje argumenty przeciwko zostawieniu wozu przed szkołą licealiści poparli przepisami prawa. Przypomnieli treść art. 51. par. 1. Kodeksu Wykroczeń: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny". To nie wszystko.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Jak zaznaczyli, nie chcą też po prostu patrzeć na "drastyczne i często fałszywe zdjęcia aborcji w przestrzeni publicznej, a w szczególności w pobliżu szkół i innych placówek oświatowych". - Nie chcemy aby młodzież, a wśród niej również dzieci (niedaleko naszej szkoły znajduje się również przedszkole) była narażona na tego typu zgorszenie - dodali.

d2d4bl8

Po tym jak grafika została zasłonięta, jeszcze rano wóz usunięto.

Zobacz także: Petru do Hofmana: Miłość jest ważniejsza niż polityka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2d4bl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d4bl8