Trwa ładowanie...

"Szlachetna paczka" startuje w sobotę!

"Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze" - pod tym hasłem już po raz dwunasty ruszy w sobotę w południe ogólnopolska akcja świątecznej pomocy

"Szlachetna paczka" startuje w sobotę!
d15u57k
d15u57k

W sobotę, 17 listopada na Rynku Starego Miasta w Warszawie nastąpi symboliczne otwarcie bazy danych potrzebujących pomocy rodzin z Mazowsza. Przez kolejne trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną rodzinę i przygotować dla jej członków wyjątkową paczkę. "Szlachetna Paczka" pomocą obejmie 12 tys. rodzin, czyli ponad 50 tys. osób w trudnej sytuacji materialnej.

Dokładna liczba rodzin nie jest jeszcze znana, gdyż wciąż trwa odwiedzanie ubogich rodzin przez wolontariuszy. W tym roku w województwie mazowieckim pracuje aż 1060 wolontariuszy, którzy od kilku dni odwiedzają wskazane rodziny w potrzebie, weryfikując ich sytuację życiową, poznając przyczyny ich trudnego życia i konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca będzie mógł wybrać konkretną rodzinę ze swej miejscowości i przygotować dla niej pomoc.

5 grudnia paczkę ma przygotować para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy. W dniach 8-9 grudnia w całej Polsce otworzone zostaną magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze będą rozwozić je do potrzebujących rodzin.

W ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się ponad 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób: para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie.

d15u57k

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym założeniem jest przekazywanie potrzebującym bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Ideą akcji jest nie tylko materialna pomoc dla rodzin w potrzebie; ma ona też zbliżać rodziny, darczyńców i wolontariuszy.

d15u57k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15u57k