Trwa ładowanie...

Szpital Bielański: nie chcą likwidacji oddziału chirurgii dziecięcej. Jest petycja lekarzy i pielęgniarek

"Zamknięcie oddziału będzie miało fatalne skutki dla dzieci!"

Share
Szpital Bielański: nie chcą likwidacji oddziału chirurgii dziecięcej. Jest petycja lekarzy i pielęgniarek
dgi5dfq

Lekarze i pielęgniarki Szpitala Bielańskiego biją na alarm: "ta decyzja może mieć fatalne skutki!". Czy petycja zatrzyma likwidację oddziału chirurgii dziecięcej? Zebrano już prawie 1400 podpisów.

Ostatnio na łamach WawaLove.pl pisaliśmy o tym, że Rada Społeczna Szpitala podjęła na początku miesiąca decyzję o likwidacji chirurgii dziecięcej w Szpitalu Bielańskim. Cały oddział ma zostać przeniesiony w inne miejsce - do szpitala dziecięcego na ulicy Kopernika na warszawskim Śródmieściu.

Decyzja budzi kontrowersje. - Będzie miało to fatalne skutki dla dzieci zamieszkałych nie tylko na terenie Bielan, ale także w sąsiednich dzielnicach oraz miejscowościach położonych na północ i północny zachód od Warszawy - tłumaczą lekarze i pielegniarki, którzy pracują na oddziale chirurgi dziecięcej w Szpitalu Bielańskim.

dgi5dfq

By wyrazić swój sprzeciw, stworzyli petycję kierowaną do prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz do wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery. - Oddział chirurgii dziecięcej zajmuje się na co dzień leczeniem planowym chorób dotykających znaczną część populacji. Świadczy też całodobowo opiekę w ramach ostrego dyżuru w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym - czytamy w liście kierowanym do urzędników.

Lekarze i pielęgniarki z Bielan tłumaczą, że likwidacja oddziału oznacza dla rodziców konieczność szukania pomocy dla dziecka w innych, bardziej odległych szpitalach, co potencjalnie stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. - Wydłużeniu ulegnie czas oczekiwania na przyjęcie w pozostałych SOR-ach i izbach przyjęć oraz na wykonanie zabiegów planowych w innych placówkach - dodają.

Petycję jak na razie podpisało prawie 1400 osób (link znajdzie TUTAJ ). Wśród nich jest Elwira, mieszkanka Żoliborza. - To jest dla nas ważna sprawa, bo to najbliższy oddział chirurgii dziecięcej dla naszego osiedla. Niestety musiałam ostatnio skorzystać i cieszę się, że był blisko - dodaje.

Szpital Bielański to jedyna placówka w północnej części powiatu warszawskiego posiadająca miejsce, w którym można wykonać pełną diagnostykę z zakresu wielu dziedzin, takich jak neurochirurgia, czy laryngologia. Jak pisaliśmy na WawaLove , w szpitalu wykonuje się ok. tysiąca zabiegów operacyjnych rocznie, hospitalizowanych jest ok. 1,6 tys. pacjentów. Na oddziale ratunkowym konsultuje się rocznie 13 tys. pacjentów chirurgicznych.

dgi5dfq
dgi5dfq

Podziel się opinią

Share
dgi5dfq
dgi5dfq