Trwa ładowanie...

Szpital Bródnowski zawiesza odwiedziny pacjentów. "Rośnie liczba zakażonych świńską grypą"

Placówka wprowadza środki ostrożności i apeluje do rodzin oraz bliskich.

Szpital Bródnowski zawiesza odwiedziny pacjentów. "Rośnie liczba zakażonych świńską grypą"
d12n6bb
d12n6bb

Kolejne przypadki zakażenia wirusem AH1N1 odnotowano już po prawej stronie Wisły. Trzy osoby przebywają obecnie w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim i musiały zostać wdrożone odpowiednie procedury bezpieczeństwa. Najistotniejszą jest radykalne ograniczenie odwiedzin u chorych. W całej Warszawie zarejestrowano już 10 osób, zakażonych świńską grypą.

Wszyscy znajdują się w izolatkach, a ich życiu nie zagraża w tej chwili niebezpieczeństwo. Jednocześnie wiadomo, że samo ognisko świńskiej grypy nie znajduje się w Szpitalu Bródnowskim, a pacjenci przybyli do placówki z zewnątrz.

Sytuacja trudna, ale pod kontrolą

- Potwierdzone przypadki, trafiły do nas z zupełnie innymi schorzeniami. Jednak objawy były na tyle nietypowe, że zdecydowaliśmy się przeprowadzić badania pod kątem obecności wirusa AH1N. - tłumaczy WawaLove.pl Piotr Gołaszewski, rzecznik prasowy Szpitala Bródnowskiego.

Sam fakt, że nie wiadomo gdzie konkretnie doszło do zakażenia, uniemożliwia jednoznaczne określenie ogniska choroby . Jednak jak podkreśla rzecznik, absolutnie nie ma powodu do paniki a odpowiednie procedury funkcjonują. Ponadto musimy się przygotować na to, że świńska grypa stanie się niestety coraz bardziej powszechnym zjawiskiem.

d12n6bb

- Staramy się ograniczać odwiedziny u pacjentów, praktycznie do zera. Ale chciałbym podkreślić, że sytuacja jest całkowicie pod kontrolą. Apelujemy do bliskich i rodzin o wyrozumiałość, jednak oczywiście nie zamkniemy szpitala na klucz. Staramy się po prostu informować, przy wejściu do szpitala oraz ewentualnie na poszczególnych oddziałach - dodaje Gołaszewski.

Już dziesięć potwierdzonych przypadków

W stolicy z każdym dniem przybywa zakażonych. I na dobrą sprawę, można się spodziewać kolejnych pacjentów z AH1N1. Nie ma jednak informacji, by świńska grypa była przyczyną jakiegokolwiek zgonu pacjenta.

- Na dzień 16 lutego mamy potwierdzonych i zarejestrowanych dziesięć przypadków zakażenia wirusem świńskiej grypy w Warszawie. Grupę tę stanowią dzieci w wieku od 8 miesiąca do 7-go roku życia, chodzi o sześciu chłopców i cztery dziewczynki. Dziewięcioro dzieci zostało już wypisanych do domów, jedno nadal jest hospitalizowane - mówi WawaLove.pl Joanna Narożniak, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej możemy znaleźć porady, jak uchronić się przed zachorowaniem:

d12n6bb

- zaszczep siebie i swoich najbliższych przeciw grypie,
- przestrzegaj zasad higieny oddychania – w czasie kaszlu i kichania zakrywaj nos i usta chusteczką jednorazową,
- jak najczęściej myj ręce wodą z mydłem,
- poza domem i w podróży miej zawsze przy sobie żel lub płyn do rąk albo zapas jednorazowych chusteczek nasyconych roztworem alkoholu,
- w miejscach publicznych, środkach transportu unikaj niepotrzebnego dotykania powierzchni i elementów ich wyposażenia,
- unikaj masowych zgromadzeń, bliskiego kontaktu „twarzą w twarz” z innymi ludźmi w transporcie publicznym - zwłaszcza podczas dłuższych podróży,
- zadbaj, aby twoje dziecko przestrzegało powyższych zaleceń,
- przy wystąpieniu objawów takich jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, kaszel, ból gardła lub duszność zgłoś się do lekarza. W przypadku podejrzenia lub rozpoznania grypy nie idź do pracy, zostań w domu do czasu ustąpienia objawów.

d12n6bb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n6bb