Trwa ładowanie...

Szukają rodziny tej warszawskiej piękności. Chcą przekazać album ze zdjęciami

"Przez ponad siedemdziesiąt lat była anonimową piękną nieznajomą"

Share
Szukają rodziny tej warszawskiej piękności. Chcą przekazać album ze zdjęciami
d2dogzh

W jednej z warszawskich kamienic od czasów wojny przechowywany jest album z fotografiami tej pięknej kobiety. Niedawno, zupełnie przez przypadek odkryto jej tożsamość - to Maria Otorowska-Jakubowska, która w roku 1927 została laureatką konkursu piękności na balu w Reducie Towarzystwa Strzeleckiego. Jej zdjęcie z opisem znaleziono na łamach starego wydania "Ilustrowanego Kuriera Codziennego".

Szczegóły sprawy zdradza WawaLove.pl Kamil Nowelii z biura promocji Narodowego Archiwum Cyfrowego. - Album z fotografiami leżał na strychu przez 70 lat. Nikt nie wiedział kim jest piękność ze zdjęć. Niedawno znaleźliśmy na stronach "IKC" informacje o konkursie piękności, zorganizowanym w 1926 roku. Okazało się, że wygrała go własnie osoba z albumu. Jej postać rozpoznał pracownik NAC. Obecni depozytariusze albumu chętnie przekażą go w ręce spadkobierców. Jeśli tylko uda się ich odnaleźć - dodaje Nowelli.

Narodowe Archiwum Cyfrowe opublikowało dziś dwa zdjęcia Otorowskiej-Jakubowskiej: pierwsze to klasyczny portret. Drugie, pochodzące z 1926 roku, przedstawia ją jako łuczniczkę. Pracownicy NAC mają nadzieję, że dzięki tej publikacji uda się dotrzeć do rodziny kobiety, która przez ponad siedemdziesiąt lat była anonimową, piękną nieznajomą - mówi nasz rozmówca i dodaje: - Prosimy o wszelkie informacje, które ułatwią dotarcie do rodziny Marii Otorowskiej-Jakubowskiej.

d2dogzh

Można je wysłać na adres nac@nac.gov.pl , na nasz redakcyjny lub poprzez nasz fanpejdż .

d2dogzh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dogzh