Trwa ładowanie...

Szukasz miejsca parkingowego? Znajdź je za pomocą aplikacji i strony internetowej

Testy trwają od września. Prowadzi je firma Comarch Polska S.A., wybrana w przetargu na pilotażowe uruchomienie i obsługę SIP na terenie warszawskiej Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Szukasz miejsca parkingowego? Znajdź je za pomocą aplikacji i strony internetowej
d229eya
d229eya

Już nie tylko aplikacja mobilna, ale też specjalnie zaprojektowana strona internetowa pomoże kierowcom w znalezieniu wolnego miejsca postojowego w centrum. Jej uruchomienie to kolejny etap testów Systemu Informacji Parkingowej.

Testy trwają od września. Prowadzi je firma Comarch Polska S.A., wybrana w przetargu na pilotażowe uruchomienie i obsługę SIP na terenie warszawskiej Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. System ma kontrolować poziom zapełnienia miejsc postojowych i w prosty sposób przekazywać taką informację kierowcom.

Zarząd Dróg Miejskich sprawdza dwa różne rozwiązania. Pierwsze wykorzystuje bezprzewodowe czujniki montowane bezpośrednio w nawierzchni miejsc parkingowych. Właśnie takie czujniki działają na parkingu na pl. Konstytucji. Z kolei na parkingu przed Dworcem Centralnym (od strony ul. E. Plater) zajętość miejsc monitorują kamery wideo zainstalowane na jednej z latarń.

Aplikacja i nowa strona

Do funkcjonującej z powodzeniem aplikacji mobilnej , dołączyła właśnie udostępniona przez operatora systemu strona internetowa. Dzięki prostej obsłudze, każdy kierowca może w ciągu kilku sekund sprawdzić dostępność miejsc parkingowych na dwóch parkingach biorących udział w testach (pl. Konstytucji i Dworzec Centralny). Po wejściu na stronę otrzymujemy aktualną informację o wolnych miejscach. Jeśli chcemy zapoznać się ze szczegółami, po prostu klikamy na wybrany parking.

d229eya

Możemy też – tak jak w przypadku aplikacji mobilnej – wyznaczyć trasę dojazdu do miejsca postojowego oraz uzyskać szczegółowe informacje o wybranym parkingu.

Testy systemu potrwają do końca grudnia. W zależności od wyników testów i możliwości budżetowych, możliwe jest rozszerzenie systemu na kolejne parkingi w SPPN. Czekamy na wszystkie uwagi dotyczące funkcjonowania zarówno aplikacji, jak i nowo uruchomionej strony internetowej.

Źródło: (ZDM)

d229eya
d229eya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d229eya