Trwa ładowanie...

Szybciej pociągiem z Warszawy do Krakowa o 5 minut. Za 42 mln zł

Tyle kosztował remont na trasie ze stolicy do grodu Kraka

Szybciej pociągiem z Warszawy do Krakowa o 5 minut. Za 42 mln zł
d386hqz
d386hqz

Ponad 42 miliony złotych kosztował remont fragmentu trasy kolejowej Kraków-Warszawa - a dokładnie przebudowa torów i stacji w miejscowości Tunel, a także dwóch tuneli "Włodzimierz" i "August".

Wcześniej pociągi jadące tą trasą musiały znaczenie zwalniać w okolicach stacji Tunel nawet do 40 kilometrów na godzinę. Teraz mają jeździć nawet z setką na liczniku. Dzięki temu z Warszawy do Krakowa dojedziemy... 5 minut szybciej. Jednak jak zapowiada kolej, to dopiero początek!

Dyrektor Centrali Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe Włodzimierz Żmuda powiedział, że remont trasy z Krakowa do Warszawy na małopolskim odcinku nie został jeszcze zakończony. Nadal trwają prace w okolicach Batowic, które zakończą się w ostatnich miesiącach 2014 roku.

d386hqz

- Po ich zakończeniu na 95 proc. tej trasy pociągi będą mogły jechać z prędkością 110 km/h - poinformował Żmuda. Dodał, że po zakończeniu całości remontu podróż z Krakowa do Warszawy ma trwać 2 godz. i 15 minut. Teraz na pokonanie tej trasy potrzeba 45 minut więcej.

Jesteśmy pod wrażeniem tej inwestycji.

d386hqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386hqz