Trwa ładowanie...

Szykuje się zacięta walka o urząd prezydenta stolicy. Główni kandydaci idą "łeb w łeb"

Mamy pierwszy sondaż, przeprowadzony także wśród mieszkańców 32 gmin, które mają wejść w skład przyszłej metropolii

Szykuje się zacięta walka o urząd prezydenta stolicy. Główni kandydaci idą "łeb w łeb"
d14estq
d14estq

Czy ustawa metropolitalna wyjdzie PiS na dobre? Rafał Trzaskowski (PO) zaledwie o 0,2 punktu procentowego dystansuje Jacka Sasina (PiS) w wyścigu o najważniejszy fotel w ratuszu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Dziennik podkreśla, że lista polityków przyjęta w badaniu to tylko wybór potencjalnych kandydatów, bo żadna oficjalna - jak na razie - nie powstała.

I tak, według sondażu, Rafał Trzaskowski (PO) może liczyć na 27,2 proc. poparcia, co plasuje go na pierwszej pozycji. Zła wiadomość jest taka, że otrzymałby o 20 proc. mniej wskazań niż Hanna Gronkiewicz-Waltz w pierwszej turze poprzednich wyborów.

O dobrym wyniku (27 proc.), zważywszy, że poprzednie wybory przegrał, może mówić Jacek Sasin (PiS) . Nie różni się jednak od tego, który uzyskał cztery lata temu.

d14estq

Na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Ryszard Kalisz (SLD i koalicja) z 8,3 proc. poparcia, na kolejnych - Ryszard Petru (Nowoczesna, 8 proc.) oraz Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska, 7,8 proc.).

Stawkę zamykają Piotr Guział (kandydat niezależny, 2,3 proc.) i Jakub Stefaniak (PSL - 0,3 proc.).

Sondaż telefoniczny przeprowadzono 3-4 lutego na próbie 1100 osób, wśród mieszkańców Warszawy i 32 gmin, które według nowego projektu ustawy warszawskiej mają wejść w skład metropolii.

d14estq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14estq