Trwa ładowanie...
d1roj26

Szymon Majewski w obronie PKiN. "Pałac nie zrobił nic złego, złe rzeczy zrobili ludzie"

"Do Pałacu chodziłem na modelarstwo, do dziś jest tam gdzieś mój samolocik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Majewski w obronie PKiN. "Pałac nie zrobił nic złego, złe rzeczy zrobili ludzie"
d1roj26

*Nie milkną echa po zapowiedziach o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki. Niektórzy twierdzą, że budynek jest reliktem komunizmu i powinien zniknąć z panoramy Warszawy, gdy pozostali bronią jednej z najbardziej charakterystycznych budowli w stolicy. Do grona tych drugich zalicza się popularny satyryk Szymon Majewski, który przyznał, że "lubi Pałac Kultury, choć nie cierpi Stalina". *

Wszystko zaczęło się od słów Piotra Glińskiego. Minister kultury był gościem "Porannej rozmowy" w RMF FM. Prowadzący program Robert Mazurek zapytał go, czy PKiN mógłby zostać zburzony. u2013 No są takie pomysły. Ja się akurat tym nie zajmuję. Ja się staram budować. Na przykład w okolicy Pałacu Kultury jest bardzo ciekawa działka z budynkiem szpitala, który w czasie getta był też używamy jako szpital. Chcemy to kupić i przeznaczyć na budowę muzeum getta warszawskiego" u2013 powiedział minister.

Do sprawy odniósł się również Szymon Majewski. Na Facebooku komik przyznał, że "lubi Pałac Kultury, choć nie cierpi Stalina." - Pałac się wyzerował, zdekomunizował i przeszedł na naszą stronę. Przeprosił i pozytywnie się zlustrował. Do Pałacu chodziłem na modelarstwo, do dziś jest tam gdzieś mój samolocik - wspomina Majewski. Komik zastrzega, że, gdy dojdzie do zburzenia budynku to chciałby go oddać z powrotem.

d1roj26

- Tam chodziłem na pływalnie i tam skakałem na nogi z 10-tki. Nie zalazł mi za skórę nawet, gdy przez to nabawiłem się chorych zatok. Jak byłem mały wyobrażałem sobie, że to rakieta - podkreśla Majewski. - Zamiast Pałac mówiliśmy na niego Pajac - dodaje.

Komik wspomniał również słynny koncert zespołu The Rolling Stones z 1967 roku, który odbył się w Sali Kongresowej. - Złe duchy wypędzili z jego murów Rolling Stonesi, teatry i kawiarnie.Pałac wskazuje drogę pijanym, jest pomocą naukową dla studentów architektury. W salach kinowych Pałacu, młodzi trzymają się za ręce i kolana. Pałac nie zrobił nic złego, złe rzeczy zrobili ludzie - puentuje Szymon Majewski.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Willa Jaruzelskich pod lupą. Prokuratura*wszczęła śledztwo*

d1roj26
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d1roj26

d1roj26
d1roj26