Trwa ładowanie...

Tablica dla Piotra Szczęsnego już przed PKiN. "Zwykły, szary człowiek został upamiętniony"

Zdjęcie tablicy pokazała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Tablica dla Piotra Szczęsnego już przed PKiN. "Zwykły, szary człowiek został upamiętniony"
d3ls3as
d3ls3as

Tablica pamięci Piotra Szczęsnęgo pojawiła się w miejscu samospalenia mężcyzyzny. O tym poinformowała Hanna Gronkiewicz-Waltz na Twitterze, publikując zdjęcie w sieci.

Granitowa tablica z napisem "Ja, zwykły, szary człowiek" pojawiła się w chodniku na placu Defilad, gdzie 19 października podpalił się Piotr Szczęsny. O tym fakcie poinformowała Hanna Gronkiewicz-Waltz. " 'Testament Piotra jest krzykiem niepokoju, krzykiem bezradności, krzykiem protestu. Ale jest krzykiem miłości, nie nienawiści' - mówił ks. Boniecki na pogrzebie Piotra Szczęsnego. Zwykły, został dziś upamiętniony na pl. Defilad" - czytamy na Twitterze prezydent Warszawy. * *

Pomysł upamiętnienia samospalenia Piotra Szczęsnego pojawił się podczas poniedziałkowego spotkania władz stolicy. Omawiano wtedy koncepcje zaprojektowania przestrzeni przed Pałacem Kultury i Nauki. Do finału konkursu zgłoszono pięć propozycji.

- Chcemy wspólnie z mieszkańcami zaprojektować przestrzeń ponadczasową, z której będziemy korzystali przez najbliższe dziesięciolecia. Zachęcam wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach - mówił Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

d3ls3as

Po tych słowach głos zabrała przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska z Platformy Obywatelskiej. - Nie możemy i nie chcemy być obojętni wobec tego, co się wydarzyło w ostatnich dniach na placu Defilad. Liczymy, że dyskusja przyniesie odpowiedź na to, jak uwzględnić tę tragiczną historię - powiedziała Grupińska, nawiązując do wydarzeń z 19 października, gdy mężczyzna podpalił się przed PKiN.

"Testament Piotra jest krzykiem niepokoju, krzykiem bezradności, krzykiem protestu. Ale jest krzykiem miłości, nie nienawiści" - mówił ks. Boniecki na pogrzebie Piotra Szczęsnego. Zwykły, został dziś upamiętniony na pl. Defilad.

u2014 Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Zaginął rolkarz z Estonii. Ślady prowadzą do Warszawy

d3ls3as
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ls3as