Trwa ładowanie...
d42lvu3

Tak będzie wyglądał Basen Narodowy! [WIDEO i ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak będzie wyglądał Basen Narodowy! [WIDEO i ZDJĘCIA]
d42lvu3

Jak wiadomo, basen na Stadionie Narodowym już był - październiku 2012 roku najpierw Stadion Narodowy zaczął przeciekać ) , a potem - podczas meczu Polska-Anglia - nie zamknięto dachu, gdy rozpoczęła się ulewa .

W połowie marca br. pisaliśmy również o tym, że ktoś postanowił potraktować sprawę basenu na Narodowym na poważnie... i zorganizować na stadionie zawody windsurfingowe !

To nie żart - 5, 6 i 7 września 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Halowy Puchar Świata w Windsurfingu. Zawody to część prestiżowego cyklu PWA World Tour. W wybudowanym specjalnie na tę okazję basenie zmieści się trzy tysiące metrów sześciennych wody. Wiatr Będzie wiał z prędkością blisko 70 km/h, a w zawodach wezmą udział najlepsi windsurferzy na świecie.

To będzie gigantyczny basen * *


Basen będzie długi na 90 i szeroki na 33 m. Wypełnianie go trzema tysiącami metrów sześciennych wody potrwa ponad dwa dni – ok. 50 godzin. W pustym basenie bez problemu zmieściłoby się 80 tirów, 20 stojących obok siebie myśliwców F16 lub trzy promy kosmiczne.

d42lvu3

Po jednej ze stron zbiornika, na całej długości, zostanie ustawionych ponad 30 olbrzymich wiatraków. Każdy o mocy dobrej klasy Harleya Davidsona. Wytworzą sztuczny wiatr wiejący z prędkością bliską 70 km/h. To on pozwoli windsurferom rozpędzać się i walczyć o medale w trzech konkurencjach.

Najbardziej widowiskowa konkurencja to wave & jump. Zawodnicy najeżdżają na rampę, skaczą i wykonują akrobacje. Najbardziej emocjonujący jest slalom: na polu w kształcie „ósemki” ściga się czterech surferów. Z kolei najbardziej kreatywna jest ostatnia konkurencja – freestyle: wygrywa ten, kto swoimi trickami zyska największe uznanie wśród sędziów.

Na Stadionie Narodowym pojawią się najlepsi w rankingu Professional Windsurfers Association, na czele z dziewięciokrotnym mistrzem świata, Australijczykiem Stevem Allenem. O punkty walczyć będą też Polacy. PWA zapowiada przyznanie czterech dzikich kart. Wszystkie mają trafić do naszych reprezentantów.

*Sprzedaż biletów ruszy 1 kwietnia 2014 r. *Normalne bilety będą w cenie od 40 do 100 zł, karnety od 130 zł.

Czytaj również: Za darmo: Disc Golf na Narodowym

d42lvu3

Podziel się opinią

Share

d42lvu3

d42lvu3