Trwa ładowanie...

Tak będzie wyglądała Twierdza Modlin. Inwestycja za 1,5 miliarda [WIZUALIZACJA]

Deweloper: "Powstanie super inteligentna i ponadczasowa destynacja"

Tak będzie wyglądała Twierdza Modlin. Inwestycja za 1,5 miliarda [WIZUALIZACJA]
d3tfn8k
d3tfn8k

Największe w Europie centrum kongresowe, pięciogwiazdkowe hotele i centrum handlowe. Ponadto uniwersytet, a nawet muzeum. Tak wygląda koncepcja zabudowy Twierdzy Modlin. Koszt inwestycji opiewa na prawie 1,5 mld złotych.

Jak pisaliśmy jeszcze w 2013 roku , Agencja Mienia Wojskowego sprzedała Twierdzę deweloperowi z Poznania, firmie Konkret S. A. zastrzegając jednak, dopuszczalne są różne możliwości adaptacji i przerobienia koszar pod warunkiem, że zostanie zachowany zasadniczy kształt budynku. Spełnienie tych warunków miało pozwoli na zaadaptowanie modlińskiej budowli do funkcji mieszkalnych, hotelowych czy turystycznych.

Grupa Konkret S.A. przedstawiła właśnie koncepcję nowego planu historycznej Twierdzy. W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowana również podczas prestiżowych targów MIPIM 2016 w Cannes.

Finalny projekt do 2018

Jak wyjaśniała WawaLove.pl Paulina Prusiecja z Konkretu, poznański inwestor tworzy "super inteligentną i ponadczasową destynację – Warszawa Modlin Smart City". W ramach istniejących oraz nowopowstałych naniesień, w najdłuższym budynku w Europie powstaną: lofty mieszkalne, hotele, resort, centrum kongresowe, centrum handlowe, centrum medyczne, wellness, pole golfowe, biura, uniwersytet oraz muzeum.

d3tfn8k

Twierdza Modlin stanie się niebawem miastem smart – wielofunkcyjnym obiektem z inteligentnym i największym w Europie centrum kongresowym. Przebudowanych zostanie blisko 650 tys. metrów kwadratowych. Za prezentowany projekt odpowiada Dywizja Projektowa Modlin, w której skład wchodzi warszawskie biuro JSK i krakowskie biuro KJ Architekci. Finalny projekt inwestycji ma powstać do 2018 roku.

Modlińska forteca należy do największych i najlepiej zachowanych w Polsce. Składa się z cytadeli oraz umocnionych przedmości: kazuńskiego i nowodworskiego oraz dwóch pierścieni fortów. Twierdza Modlin stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera w sobie elementy fortyfikacji francuskich, rosyjskich i polskich. Poznański deweloper zapłacił za nią 17, 85 mln zł.

d3tfn8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tfn8k