Trwa ładowanie...

Tak będzie wyglądała "Warszawa"!

Legendarny samochód w nowej odsłonie!

Tak będzie wyglądała "Warszawa"!
d4alw00
d4alw00

Po raz kolejny piszemy o nowej wersji samochodu "Warszawa". Pomysł stworzenia następcy legendarnego samochodu narodził się w glowach dwóch Wrocławian Michała Koziołka i Michała Puchalskiego, do których dołączyli Rafał Czubaj oraz Adam Mally. Pełna nazwa samochodu to New Warsaw Wratislavia. Szkice, gotowe rysunki, a także wizualizacje komputerowe czekają już tylko na realizacje. Aktualnie trwają prace nad szukaniem sponsorów i osób chętnych do współpracy przy projekcie. Pomysł wydawać się może szalony i nierealny, jednak w maju 2012r. Michał Koziołek zrealizował projekt Syreny na Euro. Auta wartego ponad 260 tys zł! I udało się! W przedsięwzięciu uczestniczyły takie firmy jak: Sony, Ulter, DOTZ, Carlex, Michelin, Normcar, ProAudio.

Pierwszy raz napisaliśmy o nowej Warszawie w grudniu. Zapowiedzieliśmy wówczas, że projektanci przygotowują cztery propozycje wyglądu samochodu, a na początku stycznia internauci będą mogli wybrać najlepszy. Tak się stało. Głosujący wybrali klasyczny model w kolorze bordo. Samochód będzie gotowy na przełomie maja i czerwca. Warto dodać, że na masce pojawi się srebrna figurka orła.

Każdy z modeli będzie jednak stworzony na bazie chryslera 300C. Będzie mieć pięciolitrowy silnik i ponad 450 koni pod maską. Samochód ma też być stosunkowo lekki - ma ważyć około 1600 kilogramów. Nie zapomniano o charakterystycznych dla tego samochodu stylowych przytłoczeniach na masce i bokach auta oraz detalach we wnętrzu. Całkowity koszt to około 200-280 tys. zł.

Oryginalna Warszawa była produkowana w latach 1951–1973 w warszawskiej FSO na Żeraniu na licencji radzieckiego samochodu "Pobieda" ("Zwycięstwo"). Był to pierwszy w powojennej historii samochód produkowany seryjnie. Od 1964 produkowana była wersja sedan, zaś od 1965 5-drzwiowe kombi. Ogółem powstały 254 471 egzemplarze samochodu.

d4alw00

Projekt New Warsaw Wratislavia śledzić można na bieżąco na stronie internetowej samochodu.

d4alw00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4alw00