Trwa ładowanie...
d3t7uku

Tak się jeździ w stolicy. Policja: "Jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń"

Do zdarzenia doszło w Alejach Jerozolimskich. Zobaczcie WIDEO
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak się jeździ w stolicy. Policja: "Jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń"
d3t7uku

500-złotowym mandatem został ukarany kierowca białego bmw, który ominął inny pojazd i - nie zwalniając - przejechał przez przejście dla pieszych. - To jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń popełnianych przez kierowców wobec pieszych - podkreślają policjanci z KSP.

Do zdarzenia doszło w Alejach Jerozolimskich. Policjanci wydziału ruchu drogowego KSP zarejestrowali je na wideorejestratorze. Kierowca bmw nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i - mijając inne auto - wjechał na przejście dla pieszych, nie zatrzymując się, by im pierwszeństwa. Został za to ukarany 500-złotowym mandatem.

- Nie wolno wyprzedzać innych pojazdów na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi oraz omijać innych pojazdów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Są to wykroczenia, które często skutkują poważnymi zdarzeniami drogowymi z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego - przypominają policjanci. I dodają, że piesi również powinni pamiętać o o zachowaniu ostrożności podczas korzystania z przejść dla pieszych. - Ciemne ubranie, kaptur na głowie, słuchawki w uszach czy korzystanie z telefonu komórkowego to elementy, które zmniejszają naszą uwagę i czujność, a w rezultacie mogą doprowadzić do tragedii.

d3t7uku

Przeczytajcie też: Zlecił oblanie kwasem. Za oszpecenie kobiety chciał zapłacić 10 tysięcy złotych

d3t7uku

Podziel się opinią

Share
d3t7uku
d3t7uku