Trwa ładowanie...
d2o8hmw

Takiego lutego jeszcze nie było! [INFOGRAFIKI]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Takiego lutego jeszcze nie było! [INFOGRAFIKI]
d2o8hmw

Lutowa aura daleka była od srogiej zimy , jaka przyszła do Polski w połowie stycznia. Dodatnie temperatury zarówno w dzień, jaki i w nocy, sprzyjały bardziej wzrastaniu tulipanów niż opadom śniegu. W roku ubiegłym w lutym posypywarki wyjechały 15 razy, natomiast w bieżącym roku stało się to dwukrotnie: 2 i 10 dnia miesiąca.

Czytaj również: Warszawskie parki pełne zwiastunów nadchodzącej wiosny

Patrząc wstecz trudno znaleźć podobny ewenement. Podobnie było tylko w 2008 roku, ale nawet wówczas posypywarki zostały wysłane do pracy 4 razy.

d2o8hmw

Od początku obecnie trwającego sezonu zimowego, który rozpoczyna się dla firm pracujących na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta 15 października, pługosolarki wysłano do działań 39 razy. Pierwszą akcję zabezpieczania ulic przed śliskością ogłoszono 27 listopada 2013 r. Najwięcej pracy do tej pory pracownicy ZOM w styczniu, gdy 28 razy ogłaszano akcje.

Poprzedni sezon w analogicznym czasie do końca lutego to z kolei 69 działań, przy czym pierwsze posypywanie ulic zlecono 27 października 2012 r.

Koszt działań na terenach za które odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta, czyli na 40 % stołecznych ulic oraz 1,6 mln m2 terenów dla pieszych, wyniósł do tej pory 44 mln zł. Analogiczny czas poprzedniego sezonu to wydatek rzędu 61,5 mln zł.

Zimowy stan gotowości obowiązuje służby oczyszczania miasta do 14 kwietnia.

d2o8hmw

Podziel się opinią

Share

d2o8hmw

d2o8hmw