Trwa ładowanie...
d4c1w3q

Takiej Warszawy nie znacie. Niesamowity film o opuszczonych miejscach w stolicy

Dwójka warszawiaków chciała pokazać niecodzienną i tajemniczą stronę stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Takiej Warszawy nie znacie. Niesamowity film o opuszczonych miejscach w stolicy
d4c1w3q

*Stare budynki dawnych zakładów rolniczych, zaniedbane praskie osiedle Szmulowizna czy opustoszały ośrodek wypoczynkowy dla pracowników Wedla - to tylko niektóre z miejsc zaprezentowanych w filmie "Opuszczona Warszawa". *

Autorami tego prawie sześciominutowego nagrania są Kacper Wejdelek i Agata Dobrowolska. Dwójka warszawiaków, którzy chcieli pokazać niecodzienną i tajemniczą stronę stolicy.

- Warszawa tętni życiem, mieszka tu około 2 milionów ludzi, jednak na jej terenie jest wiele opuszczonych i zapomnianych miejsc. Codziennie mijamy te budynki wcale ich nie zauważając - mówi Kacper, który jest pomysłodawcą tego projektu i operatorem nagrania.

d4c1w3q

Dlaczego autor wybrał właśnie opuszczone miejsca stolicy? - Od zawsze ten temat mnie fascynował. Hstoria i powody, dla których zostały one porzucone w takiej formie są bardzo tajemnicze i wciągające. Gdy przez chwilę jesteś sam na sam z takim obiektem, wiele myśli krąży po głowie. Chyba to właśnie te myśli, najbardziej napędzały moją pracę nad filmem - opowiada Kacper.

Dodaje, że wybieranie lokalizacji oraz nagrywanie zajęły mu około 4 miesięcy.

Większość ujęć została nakręcona z drona. Dzięki temu dokładnie widać fatalny stan niektórych budynków.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d4c1w3q

Przeczytaj też: Gigantyczne opóźnienia remontu przy Marynarskiej. Tramwaje wrócą dopiero za rok

d4c1w3q

Podziel się opinią

Share
d4c1w3q
d4c1w3q