Trwa ładowanie...

"Taksówkarze" wciąż nas oszukują!

Nie mają licencji, nie wydają paragonów, zawyżają ceny...

Share
"Taksówkarze" wciąż nas oszukują!
d1sgy2v

W Ratuszu odbyła się konferencja, na której podsumowano działania przeciw nieuczciwym przewoźnikom w 2012 r. Wyniki nie są sympatyczne. Usługodawcy taksówkopodobni niezwykle często wprowadzają nas w błąd. W 2012 dokonano blisko 900 sprawdzonych kierowców, wystawiono 132 mandaty karne, szereg spraw przekazanych do dalszego ścigania. Kontrole prowadzone były przez służby miasta, wojewody oraz Skarbówkę.

Najczęstszym przewinieniem jest niewydawanie paragonu za wykonaną usługę – zanotowano aż 50 takich przypadków! Trzydziestu trzech kierowców wykonywało usługi w nieodpowiednio oznakowanym aucie. Dwudziestu trzech wykonywało usługi przewozu bez ważnej licencji. W 7 przypadkach w samochodach brakowało kasy fiskalnej, w pięciu – odpowiednio uwidocznionego cennika. Podczas kontroli stwierdzono naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym na łączną kwotę około 262 tys. zł.

W 2012 r. Miasto stołeczne Warszawa wystąpiło również z 20 wnioskami do organów ścigania w sprawie nieuprawnionego stosowania herbu i barw m.st. Warszawy przez osoby do tego nieuprawnione. Wobec 4 osób zapadły już skazujące wyroki sądowe. Informacje o oznakowaniu pojazdów niezgodnie z obowiązującymi przepisami przekazywane są przez służby kontrolne w ramach bieżącej współpracy.

d1sgy2v

Działania prowadzone w minionym roku nie ograniczają się jedynie do inicjatyw kontrolnych. W kluczowych punktach miasta, takich jak dworce czy port lotniczy, pojawiły się m.in. ulotki przedstawiające w jasny i przystępny sposób, jak powinna wyglądać legalna taksówka oraz jak można ustrzec się przed nieuczciwym przewoźnikiem.

Co ciekawe, w dwóch pierwszych miesiącach 2013 roku przeprowadzono już 2 akcje kontrolne.

Sprawdzono 24 pojazdy i kierowców. Wykryto 24 naruszenia. Mieliście jakieś ciekawe "doświadczenia" z nieuczciwymi taksówkarzami?

d1sgy2v

Podziel się opinią

Share
d1sgy2v
d1sgy2v