Trwa ładowanie...

Tańsze bilety dla płacących podatki w Warszawie

Ratusz w końcu znalazł sposób na tych, którzy mieszkają w Warszawie, ale podatki płacą gdzie indziej?

Tańsze bilety dla płacących podatki w Warszawie
d25vc6p
d25vc6p

Kilkaset tysięcy osób mieszkających i pracujących w Warszawie nie płaci tutaj podatku. Ratusz różnymi sposobami próbuje je zachęcić do płacenia podatków w miejscu zamieszkania. Zwracają na to uwagę np. przy przyjmowaniu dzieci do publicznych przedszkoli lub żłobków. Teraz władze Warszawy wpadły na inny, skuteczniejszy - zdaje się - sposób...

Od kilkunastu tygodni trwają intensywne prace nad „Kartą Warszawiaka” - pisze na swoim profilu facebookowym Hanna Gronkiewicz- Waltz - Będzie ona uprawniać mieszkańców naszego miasta płacących tu podatki do tańszych biletów 30 i 90 dniowych. Już dziś mogę powiedzieć, że projekt wkrótce trafi pod obrady Rady Warszawy.

Zastępca rzecznika stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb powiedziała PAP, że jeszcze jest za wcześnie, by mówić o wysokości zniżek, a także o kosztach wprowadzenia Karty Warszawiaka. Zmiany miałyby zostać wprowadzone od 1 stycznia 2014 roku. Kłąb podkreśliła, że wpływy z PIT stanowią znaczną część budżetu miasta.

Czy ten pomysł ratusza będzie w końcu skutecznym "batem na słoiki"? Czy zachęci osoby mieszkające w Warszawie do płacenia tu podatków. Co myślicie o pomyśle Karty Warszawiaka?

d25vc6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vc6p