Trwa ładowanie...

Te narkotyki nie trafią na warszawskie ulice. Podwójne uderzenie CBŚP

Kokaina na Ochocie, amfetamina na Bemowie

Te narkotyki nie trafią na warszawskie ulice. Podwójne uderzenie CBŚP
d3nfvt1
d3nfvt1

Policjanci warszawskiego Zarządu CBŚP zatrzymali dwie osoby związane ze środowiskiem handlarzy narkotyków. Zabezpieczono ponad cztery kilogramy nielegalnych substancji - informuje Policja.

Funkcjonariusze z warszawskiego Zarządu CBŚP dotarli do informacji na temat mężczyzny, który miał zaopatrywać w twarde narkotyki dilerów działających w warszawskich klubach nocnych. Z informacji wynikało, że przestępca przechowuje i porcjuje środki odurzające w wynajętym garażu na warszawskiej Ochocie. - Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo. Teren i charakter nieruchomości miały zapewnić mu spokój i bezpieczeństwo. Aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko wykrycia kryjówki, korzystał z niej tylko w weekendy - informują policjanci .

Mundurowi wytypowali nieruchomość i zaczęli ją obserwować. Po jakimś czasie zauważyli podejrzanego mężczyznę. Gdy tylko wszedł on do pomieszczenia, funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Podczas przeszukania okazało się, że miał przy sobie porcję przygotowanej do sprzedaży kokainy . Była uformowana w 50-gramową kulę i oklejona szczelnie taśmą samoprzylepną. W trakcie przeszukania garażu policjanci znaleźli cały magazyn substancji zabronionych. Ukryte w szufladach i skrzynkach narzędziowych narkotyki były w większości poporcjowane i przygotowane do dystrybucji. W sumie policjanci zabezpieczyli 1,6 kg kokainy i ponad 200 tabletek ecstasy.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota przedstawiła zatrzymanemu Radosławowi R. zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a sąd aresztował go na trzy miesiące.

Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę związaną z warszawskim półświatkiem handlarzy narkotyków. Ustalili, że na Bemowie mieszka mężczyzna, który również zajmuje się hurtowym handlem amfetaminą . - By uniknąć zatrzymania, mężczyzna często zmieniał miejsce pobytu i wynajmowane mieszkania. Funkcjonariusze ustalili, że hurtownik wszedł w posiadanie znacznych ilości narkotyków, które miały trafić do dilerów działających najczęściej w podwarszawskich dyskotekach - informują funkcjonariusze.

d3nfvt1

Policjanci CBŚP zatrzymali 30-letniego Rafała L. W trakcie przeszukania wynajmowanego przez niego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg gotowego narkotyku oraz ponad 0,5 litra amfetaminy w formie płynnej, z której można było wyprodukować kolejnych 700 gramów nielegalnej substancji. Dodatkowo w miejscu zamieszkania zatrzymanego znaleziono odczynniki chemiczne, które są używane w ostatnim etapie produkcji amfetaminy.

Zatrzymanemu mężczyźnie prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola przedstawiła zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Podobnie jak pierwszy z zatrzymanych, mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Przeczytajcie też: Miliony złotych odszkodowania za działkę, na której stanie pomnik smoleński

d3nfvt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nfvt1