Trwa ładowanie...

Teatr Żydowski wznawia działalność!

Kilka dni temu gmach został zamknięty nagle, po decyzji stołecznego, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, który nakazał częściowe wyłączenie z użytku budynku przy pl. Grzybowskim.

Teatr Żydowski wznawia działalność!
d2qmei6
d2qmei6

* Kilka dni temu pisaliśmy o zamknięciu Teatru Żydowskiego. Według oficjalnego komunikatu decydował o tym zły stan techniczny lokalu. Jednakże w poniedziałek nastąpił niespodziewany zwrot akcji. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego cofnął decyzję swojego powiatowego odpowiednika i teatr znów może grać w swojej siedzibie, przy pl. Grzybowskim. Najbliższy spektakl w TŻ odbędzie się już 9 czerwca.*

- GRAMY DALEJ! Przychodźcie, bądźcie z nami! Wracamy do bieżącego planu repertuarowego - poinformował na facebooku Teatr Żydowski w Warszawie (pisownia oryginalna). Władze teatru zaprosiły także na najbliższe spektakle organizowane na scenie Teatru Żydowskiego. - Zapraszamy, bądźcie z nami! - zakończyli swój facebookowy komunikat.

Uchylenie decyzji powiatowego inspektora budowlanego

"Na mocy postanowienia nr 1010/16 Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego WOP.771.5.59.2016.AZP z dnia 04.06.2016 r. zostało wszczęte z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m. st. Warszawy nr IOT/169/2016 z dnia 30.05.2016 r. znak: PINB.IOT.5162.37.2016.KC o nakazie wyłączenia z użytkowania południowej części budynku przy Pl. Grzybowskim12/16 w Warszawie, zajmowanej przez Teatr Żydowski" - czytamy w komunikacie teatru.

d2qmei6

Gmach został zamknięty nagle, po decyzji stołecznego, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, który nakazał częściowe wyłączenie z użytku budynku przy pl. Grzybowskim. Jednak w poniedziałek tę decyzję cofnął wojewódzki inspektor. Teatr wznowi zatem działalność - poinformowało radio RDC. Wojewódzki inspektorat uznał, że budynek nie grozi zawaleniem, co sugerowała opinia powiatowej instytucji. Zamykanie gmachu jest zatem bezpodstawne, a decyzja mogła zostać wydana z rażącym naruszeniem prawa budowlanego.

Znajdujący się na pl. Grzybowskim Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich jest jedynym współcześnie działającym teatrem żydowskim w Polsce wystawiającym sztuki w języku jidysz. Najbliższy spektakl w żydowskim odbędzie się 9 czerwca.

W przyszłości na miejscu obecnej siedziby ma powstać nowy wieżowiec, w którym scenę ma mieć Teatr Żydowski.

Źródło:(rdc/wawalove.pl)

d2qmei6
d2qmei6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qmei6