Trwa ładowanie...
d2726e9

Tęcza na pomniku JP2. Policja prowadzi czynności wyjaśniające

W środę działaczka Obywateli RP zawiesiła tęczową flagę na pomniku Jan Pawła II w Warszawie. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tęczowe flagi podczas demonstracji
Tęczowe flagi podczas demonstracji (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d2726e9

W środę na twitterowym profilu Obywateli RP znalazł się film, na którym widać, jak działaczka stowarzyszenia zawiesza tęczową flagę na pomniku papieża Jana Pawła II znajdującym się na placu Grzybowskim w Warszawie. Jak poinformował Wirtualną Polskę oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji w Śródmieściu nadkom. Robert Szumiata policja prowadzi w tej sprawie czynności.

Gdy te dobiegną końca, wszczęte zostanie postępowanie. Wówczas to sąd zadecyduje czy doszło do znieważenia pomnika (art. 261 kodeksu karnego). Działaczka, która zawiesiła flagę na monumencie odmówiła nam komentarza w tej sprawie.

d2726e9

Tęczowe flagi na pomnikach

Od piątku na pomnikach w całej Polsce pojawiają się tęczowe flagi, które następnie zdejmowane są przez policję. Policja twierdzi, że nie pilnuje pomników, a znaczna liczba funkcjonariuszy wokół nich, wynika z prowadzenia zupełnie innych czynności. Mimo to internauci udostępniają w sieci zdjęcia policjantów otaczających warszawskie monumenty.

Za przestępstwo z art.261 KK podlega się każe grzywny lub ograniczenia wolności. W czwartek tęczowa flaga zawisła także na pomniku Jana Pawła II w Toronto.

Protesty w obronie Margot. Wiceszef MON o agresji wobec policji: To jest zamach na państwo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2726e9

Podziel się opinią

Share
d2726e9
d2726e9